Jak wygląda naturalne oczyszczanie jelit?

Naturalne oczyszczanie jelit to najlepszy ze sposobów przygotowania ich do dalszej pracy. Można oczywiście stosować preparaty syntetyczne, natomiast nic nie zastąpi naturalnych składników pokarmowych,które oprócz tego, że dostarczają naszemu organizmowi mnóstwo właściwości to jeszcze spełniają funkcję odkurzacza dla naszych jelit.

Naturalne oczyszczanie jelit to codzienny, świadomy dobór składników pożywienia tak, aby ich część spełniała taką funkcję. Układając codzienny jadłospis dla całej rodziny warto przy komponowaniu posiłków pamiętać o tej zasadzie.

Jak ułożyć menu?

W naszym jadłospisie nie powinno zabraknąć jabłek. Zawierają duże ilości błonnika i w sposób naturalny i łagodny dbają o nasze jelita. Osobom posiadającym zdrowy żołądek, można polecić zjedzenie jabłka późnym wieczorem, jako ostatni posiłek dnia. Błonnik zawarty w niektórych produktach spożywczych ma za zadanie wiązania w naszych jelitach wody, tym samym zwiększając objętość kału, a perystaltyka jelit zrobi już swoje. Ale dlatego tak ważne jest picie codziennie ok.2 litrów wody. Bez wody oczyszczanie organizmu nie będzie skuteczne. Gotowe diety i składniki, z których powinny się składać znajdziemy także tutaj http://preparaty-oczyszczajace.pl/kategoria/poradnik/.

W naszym menu systematycznie powinny pojawiać się buraki. Zawierają dużo błonnika i mają właściwości przeczyszczające. Warto przy każdym użyciu piekarnika, obok właściwej potrawy, włożyć do niego kilka zawiniętych w folię spożywczą buraków. Są doskonałe po upieczeniu. Można pokroić je w plastry, skropić cytryną, oliwą i zajadać. Można też pokrojonego buraka zasypać jedną łyżką cukru i pozostawić na noc. Powstanie ogromna ilość soku, który jest doskonałym syropem dla dzieci i dorosłych. Obok właściwości przeczyszczających jelita ma mnóstwo składników odżywczych, na przykład dla dzieci niejadków, stosowany systematycznie leczy i zapobiega anemii.

Doskonałym domowym sposobem na oczyszczenie jelit, których więcej znajdziesz tu, jest szklanka ciepłej wody z cytryną codziennie na czczo rano. Polecana jest osobom o zdrowych żołądkach. Można dosłodzić ją miodem. Napój jest doskonały na odkwaszenie organizmu , na oczyszczenie jelit oraz na zaparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2