Cienkie włosy – profesjonalne sposoby na ich zagęszczenie

Cienkie włosy są koszmarem dla wielu osób. Naturalnie, z upływem lat, włosy mogą zacząć tracić objętość i grubość. Jednakże, problem ten coraz częściej dotyka ludzi młodych. Cienkie włosy i obserwowane ich przerzedzenie związane są niejednokrotnie z nieprawidłowo zbilansowaną dietą, niedoborami składników odżywczych, zaburzeniami hormonalnymi, ciążą, stresem i predyspozycjami genetycznymi.

Cienkie włosy to także wynik częstego farbowania i suszenia ciepłym powietrzem. Cienkie włosy są każdorazowo przyczyną obniżonego nastroju i poczucia własnej wartości. Dodatkowo, piękne, zdrowe włosy w niektórych zawodach traktowane są jako narzędzie pracy i stanowią niejednokrotnie dopełnienie wizerunku, co ma niezaprzeczalny wpływ na rozwój kariery zawodowej.

Sprawdź co mówi specjalista na temat radzenia sobie z cienkimi włosami:
https://drkozicka.pl/arts/cienkie-wlosy-jak-sobie-z-nimi-radzic/

Wypadające włosy

Sposób na cienkie włosy: profesjonalne zabiegi

Sposób na cienkie włosy, by był skuteczny, wiąże się z zastosowaniem profesjonalnych zabiegów zagęszczania i pogrubiania ich struktury. Skorzystanie z tego typu ofert jest rozwiązaniem, gdy inne sposoby na polepszenie kondycji włosów nie przynoszą zamierzonych rezultatów. Cienkie włosy można poddać zabiegom, takim jak: mezoterapia skóry głowy, co pozwoli uzyskać najlepsze efekty.

Włosy cienkie a mezoterapia jako skuteczny zabieg zagęszczający włosy

Włosy cienkie można poddać zabiegowi mezoterapii skóry głowy, który skutecznie je zagęszcza. Ma na celu poprawę nie tylko ich kondycji, ale również skóry głowy. Polega na wstrzyknięciu pod skórę, przy użyciu iniekcyjnego pistoletu, preparatu zawierającego osocze bogatopłytkowe (pobrane wcześniej od pacjenta) lub koktajl witaminowy składający się z aminokwasów, witamin, kwasu hialuronowego i innych mikroelementów.

Wśród największych korzyści stosowania tego typu zabiegu wymienia się:

  • zmniejszenie wypadania włosów,
  • spowalnianie łysienia typu męskiego,
  • przyspieszenie wzrostu włosów,
  • ożywienie mieszków włosowych,
  • ogólne zwiększenie objętości włosów.

Mezoterapię skóry głowy należy stosować na przestrzeni kilku tygodni, zazwyczaj liczba serii wynosi 7-8, powtarzanych co tydzień, a czas zabiegu to pół godziny.  Tego rodzaju zabieg to sposób na cienkie włosy przynoszący wymierne korzyści w postaci przyspieszenia ich wzrostu i spowolnienia wypadania. Cienkie włosy, finalnie, ulegają trwałemu zagęszczeniu i wzmocnieniu, dzięki czemu są mniej podatne na uszkodzenia.

Cienkie włosy są wyjątkowo wrażliwe i podatne na uszkodzenia, dlatego warto pamiętać, że przed rozpoczęciem terapii, należy skorzystać z konsultacji z lekarzem w celu przeprowadzenia dokładnego wywiadu i diagnozy stanu skóry i włosów. Umożliwi to zaplanowanie leczenia poprzez profesjonalne dobranie rodzaju zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

89 − = 84