Blizna po cesarce – Jak skutecznie pozbyć się blizny po CC

Blizna po cesarce stanowi przyczynę kompleksów u wielu kobiet. Wszystkie pragniemy wyglądać pięknie każdego dnia, a drobne niedoskonałości na naszym ciele powodują, że tracimy pewność siebie. Niemal natychmiast po wykonaniu cesarskiego cięcia zaczynamy zastanawiać się nad tym, czy blizna będzie widoczna i jak dużo czasu potrzeba na to, aby się zagoiła. Nowoczesne metody stosowane w kosmetologii i  medycynie estetycznej pozwalają na to, aby blizna po cesarce stała się znaczne mniej zauważalna.

Blizna po cesarce

Bliznowiec po CC – Jak wygląda?

Bliznowiec po CC jest rodzajem zgrubienia w postaci tkanki o nieregularnej powierzchni, która narosła na ranę. Sprawia, że blizna po cesarce staje się większa i bardziej widoczna. Z punktu zdrowotnego bliznowiec po cesarce jest niegroźny, jednak znacznie zmniejsza walory estetyczne i powoduje pewnego rodzaju dyskomfort. Można zminimalizować ryzyko powstania bliznowca poprzez odpowiednią pielęgnacje rany i skóry wokół niej. Blizna po cesarce nie może być w żaden sposób podrażniana, ani rozdrapywana. Ponad to musimy zadbać o jej właściwe nawilżenie. Niestety niekiedy i te środki zawodzą i mimo naszych usilnych starań pojawia się bliznowiec po CC. W głównej mierze mają na to wpływ nasze uwarunkowania genetyczne. W przypadku, kiedy następuje zgrubienie blizny po cesarce, należy zwrócić się do specjalisty, aby ustalić najlepszy sposób na pozbycie się go.

Na temat bliznowca po cesarce czytaj więcej na:
https://lifemedica.pl/baza_wiedzy/blizna-po-cesarce-co-zrobic-kiedy-nie-chce-zniknac/

Blizna po cc – zgrubienie. Metody pozbycia się nieestetycznej blizny po cesarce.

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, w jaki sposób można pozbyć się blizny po cc. Zgrubienie powstałe na jej powierzchni powoduje, że kompleksy z tego powodu stają się jeszcze większe, a my bezradnie rozkładamy ręce. Blizny są jednym z najtrudniejszych do usunięcia problemów, lecz nie jest to niemożliwe. Musimy jednak pamiętać o tym, że cały proces jest długotrwały i wymaga od nas dużych pokładów cierpliwości.

Nieestetyczna blizna po cesarce może zostać usunięta przy pomocy takich metod jak:

  • Laser Emerge – emitujący mikrowiązki światła, wnikające w głąb skóry i powodujące niewidoczne dla nas mikrouszkodzenia warstw skóry. Proces ten pobudza odbudowę tkanek, dzięki czemu te nieprawidłowo zbudowane, zastąpione zostają nowymi, zdrowymi tkankami. Pobudzona zostaje również produkcja włókien kolagenowych, budujących naszą skórę. Zabieg jest w pełni bezbolesny i nie powoduje dużych skutków ubocznych. Możemy zaobserwować jedynie niewielkie zaczerwienienie i podrażnienie blizny po cesarce. Zabieg pozwala na regeneracje skóry, jej ujędrnienie, a także pozbycie się szpecących blizn.

  • Mezoterapia igłowa – zabieg, podczas którego przy użyciu specjalnej kaniuli, wprowadzamy substancje odżywcze do głębokich warstw naszej skóry. W ten sposób tkanki pobudzone zostają do regeneracji przy użyciu substancji aktywnych, a także poprzez mechaniczną stymulacje. Po zakończonej serii zabiegów zauważamy ujędrnienie skóry, a blizna po cesarce staje się mniej widoczna lub całkowicie usunięta.

  • Dermapen – działający na podstawie technologii pulsujących igieł. Jest jedną z odmian mezoterapii igłowej, a głównym czynnikiem wyróżniającym jest zastosowanie głowicy pokrytej wieloma, malutkimi igiełkami. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i wyraźnie podrażniona. Metoda ta sprawia, że skóra pokryta blizną po cesarce staje się jędrniejsza i zregenerowana.

Blizna po cesarce – Czy jest się czego obawiać?

W obecnych czasach blizna po cesarce jest znacznie mniej widoczna, niż w przeszłości. Znajduje się ona w pozycji poziomej i dosyć nisko, a do tego jest bardzo krótka, co sprawia, że niemal w całości możemy ją ukryć pod bikini. Niestety nie zawsze jest to wykonalne. Niekiedy istnieją sytuacje, kiedy wykonanie takiego cięcia nie jest możliwe, a czasami nawet przy niewielkim cięciu borykamy się z problemem jakim jest twarda blizna po cesarce. Na szczęście nowoczesne metody stosowane w kosmetologii i medycynie estetycznej pozwalają na pozbycie się tego problemu tak, aby każda kobieta mogła pozbyć się kompleksów po cesarskim cięciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2