Krosty na pośladkach – co robić, gdy nic innego nie pomaga?

Jeden pryszcz na pośladku nie jest powodem do paniki, lecz gdy krosty na pośladkach nie dają spokoju, warto zainteresować się nimi bardziej. Jakie są przyczyny i skąd się biorą bolące krosty na pośladkach?

Krosty na pośladkach – skąd się biorą?

Krosty na pośladkach powstają najczęściej przez zapalenie mieszków włosowych na pupie. Jest to problem nie tylko estetyczny. Wypryski na pupie mogą swędzieć i boleć, co jest bardzo niekomfortowym zjawiskiem. Mogą być one powodem kompleksów. Można stosować miejscowo różne preparaty, ale nie zawsze są one skuteczne. A nawet, jeśli skutecznie zadziałają, po ich odstawieniu krosty na pośladkach mogą wrócić z większą siłą.

Gładkie nogi i pośladki

Wypryski na pośladkach – co robić, gdy nic nie pomaga?

Wypryski na pośladkach są uciążliwym problemem. Tym bardziej problematyczne się stają, gdy żadne domowe metody, ani preparaty do stosowania miejscowego nie pomagają. Co robić, gdy nic nie pomaga? Warto wtedy zwrócić uwagę na rozwiązanie, jakim jest depilacja laserowa. Krosty na pośladkach to zapalenie mieszków włosowych na pupie. By je zwalczyć, warto wykonać depilację laserem Vectus. Dzięki niej pozbywamy się źródła problemu, czyli samych włosków. Pełny zabieg to 4-6 wizyt, odbywających się co kilka tygodni. W ten sposób pozbywamy się 95% włosków (pozostałe 5% nie jest wtedy w fazie wzrostu i można je usunąć podczas zabiegu przypominającego), a to prowadzi do sytuacji, w której krostki na pupie nie będą już dłużej problemem.

Czytaj więcej na:
https://drkomorowska.pl/arts/krosty-na-posladkach-zabiegi-gwarantujace-zadowalajace-efekty/

Krosty na pośladkach – przyczyny, czyli co jeszcze może je wywoływać?

Krosty na pośladkach mogą mieć także inne przyczyny.

Dzielimy je na:

  • infekcyjne (związane z zakażeniem drobnoustrojami),
  • nieinfekcyjne (powodowane przez niektóre leki).

Jednak najczęstszą przyczyną jest wrastanie włosków. Można to łatwo zaobserwować. Krosty na pośladkach wypełnione są płynem, w którym nierzadko można dostrzec włosek. Niejednokrotnie pryszcze na pośladkach są przyczyna kompleksów, tym bardziej, że mogą one zostawiać blizny na skórze. Dlatego najlepszą metodą – w przypadku wrastających włosków – na pozbycie się ich jest depilacja laserowa. Dzięki temu krosty na pośladkach znikną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 2