Ostuda – czym jest i jak skutecznie z nią walczyć?

Ostuda to problem, który dotyka coraz większą liczbę ludzi, zwłaszcza kobiet. Nie da się zaś ukryć, że każdy marzy o zadbanej, wolnej od niedoskonałości cerze o jednolitym kolorycie. Ostuda na twarzy może pojawić się w każdym wieku. Walka domowymi sposobami zazwyczaj nie przynosi rezultatów, dlatego dobrze byłoby dowiedzieć się jakie zabiegi mogą nam pomóc ją zwalczyć.

Ostuda – czym właściwie jest?Ostuda - przebarwienia

Diagnostyka ostudy nie sprawi specjaliście najmniejszych trudności. Sami również nie powinniśmy mieć problemu z jej rozpoznaniem. Ostuda występuje zazwyczaj na czole, policzkach, ale także na podbródku czy nosie. Przybiera postać przebarwień w odcieniach szarości oraz brązu.

Tego rodzaju przebarwienia na twarzy pojawiają się na skutek różnych czynników, wśród których należy wymienić:

  • ciążę,
  • długotrwałą ekspozycję na słońce,
  • niestosowanie kremów z filtrami UV,
  • płeć żeńską,
  • zaburzenia hormonalne.

Więcej na temat ostudy możesz przeczytać na:
https://lifemedica.pl/baza_wiedzy/ostuda-co-to-jest-i-jak-ja-leczyc/

Bez względu na to czy na naszej twarzy pojawiły się plamy od słońca czy naszym problemem jest ostuda ciążowa, możliwe jest rozpoczęcie skutecznej terapii, dzięki której uporczywe przebarwienia pozostaną tylko wspomnieniem.

Ostuda – leczenie, które jest skuteczne.

Leczenie ostudy może być skuteczne, ale wymaga odpowiednich zabiegów. Do najpopularniejszych zabiegów, z których warto byłoby skorzystać należą: peelingi chemiczne, Harmony, Dermamelan/Cosmelan. Ostuda bardzo dobrze reaguje na leczenie za pomocą kwasów. Najczęściej wykorzystuje się kwas migdałowy, pirogronowy, glikolowy czy salicylowy. Warto dodać, że specjalista dostosowuje rodzaj kwasu do potrzeb skóry pacjenta oraz do stopnia jej wrażliwości. Aby terapia kwasami była skuteczna, konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów. Jeżeli chodzi o zabiegi Dermamelan/Cosmelan, należy mieć na uwadze, że drugi z zabiegów może być przeprowadzony jedynie przez lekarza dermatologa. Z pierwszym bez problemu poradzi sobie specjalista kosmetolog. Oba zabiegi przebiegają w dwóch etapach. W pierwszej kolejności specjalista przeprowadzający zabieg nakłada na skórę pacjenta specjalny preparat, a zadaniem pacjenta jest zmycie go w domu po upływie kilku godzin. Drugim etapem jest stosowanie przez pacjenta specjalistycznego kremu, który otrzymuje się w gabinecie,.Ostuda staje się mniej widoczna już po upływie tygodnia, a najlepsze rezultaty zauważyć można, gdy miną trzy miesiące od zabiegu. Przebarwienia na skórze znikną także na skutek zabiegu Harmony. Zabieg ten przeprowadzany jest przy użyciu lasera frakcyjnego. Kontrolowane mikrouszkodzenia powstałe podczas zabiegu sprawiają, że skóra zaczyna produkować nowe włókna kolagenowe. W ten sposób można więc zlikwidować problem jakim jest ostuda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 65 = 75