Blizny po ospie – defekt, z którym możesz walczyć!

Blizny po ospie wpływają niekorzystnie na nasz wygląd zewnętrzny i sprawiają, że możemy czuć się niekomfortowo w towarzystwie innych ludzi. Niestety, z tego rodzaju defektem kosmetycznym boryka się bardzo wiele osób, które chorowały na ospę. Usunięcie blizn domowymi sposobami nie jest możliwe, ale odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej mają szansę zredukować blizny.

Blizny po ospie – problem, który może spotkać każdego.Ospa

Blizny po ospie dotykają zarówno kobiety jak i mężczyzn. Niestety nie istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można byłoby uniknąć wystąpienia blizn po ospie. Szczególnie problematyczne są blizny po ospie na twarzy.

Przyczyn powstawania blizn po ospie jest całkiem sporo, a wśród czynników zwiększających ryzyko ich wystąpienia wymienić należy:

  • utrudnione gojenie się wyprysków,
  • kontakt wyprysków z drobnoustrojami,
  • drapanie swędzących wyprysków.

Blizny po ospie mogą przybierać postać naprawdę dużych wgłębień o białawym zabarwieniu. Jeżeli dziury po ospie są naszym problemem i powodują dyskomfort psychiczny, skorzystajmy z zabiegów, które pomogą nam się ich pozbyć.

Czytaj więcej na:
https://drkozicka.pl/arts/blizny-po-ospie-zobacz-jak-zwalczyc-je-skutecznie/

Usuwanie blizn po ospie – co warto zastosować?

Usuwanie blizn po ospie wymaga od pacjenta sporej cierpliwości, a od fachowca przeprowadzającego zabiegi, odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. W zależności od naszych preferencji oraz efektów jakie chcemy uzyskać, wybrać możemy następujące zabiegi: laser Emerge, mezoterapię igłową, Dermapen. Na blizny po ospie bez wątpienia dobry będzie zabieg przy użyciu lasera, którego wiązka doprowadza do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Uszkodzenia te prowokują skórę do regeneracji. Ta zaś sprawia, że blizny po ospie zostają widocznie zredukowane. Osobom, które zastanawiają się co na blizny po ospie warto byłoby zastosować, polecany jest również zabieg mezoterapii igłowej.

Specjalista przeprowadzający zabieg aplikuje do skóry specjalny koktajl odżywczy. Używa w tym celu urządzenia zwanego kaniulą. Pod wpływem składników aktywnych skóra zostaje pobudzona do odnowy. Niezwykle skuteczny zabieg na blizny po ospie to również Dermapen. W przebiegu trwania tego zabiegu, specjalista również podaje do skóry składniki odżywcze, ale używa w tym celu głowicy, którą pokrywają niewielkiej ilości igiełki. Pobudzona skóra produkuje nowe włókna kolagenowe, dzięki czemu blizny stają się zredukowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 3 =