Sińce pod oczami? Nie ma mowy!

Mówi się, że najwięcej widać w oczach człowieka. Warto zatem zadbać nie tylko o nie, ale również o ich okolice. To miejsca, które trzeba pielęgnować ze szczególną uwagą. Skóra w tym obszarze jest bardzo delikatna, ale też bardzo często nadwyrężana – pracuje, gdy się śmiejemy, dziwimy, czy złościmy. Dlatego też w okolicach oczu najszybciej powstają zmarszczki, tu jest ich zawsze najwięcej. Wiele kobiet zmaga się również z cieniami czy opuchliznami pod oczami, które sprawiają, że wyglądamy na zmęczone i… starsze niż w rzeczywistości! Pielęgnacja okolic oczu powinna stać się rutynową czynnością każdej kobiety.

Cienie pod oczami

Likwidacja cieni pod oczami nie jest prosta, ale też nie niemożliwa. Na krótką metę wystarczą korektory, czy też kremy rozświetlające. Dziś półki w sklepach kosmetycznych uginają się pod ich ciężarem – rynek dysponuje szerokim wachlarzem preparatów pod oczy. Należy pamiętać, że usuwanie cieni pod oczami przy zastosowaniu kosmetyków nie jest jednak trwałe i nie rozwiązuje problemu, a jedynie chwilowo go maskuje. Najskuteczniejsze, bo długotrwałe sposoby na cienie pod oczami to zabiegi kosmetyczne, takie jak https://clinicacosmetologica.pl/zabiegi-na-twarz/pielegnacja-okolic-oczu/.

Zabiegi pod oczy

Zabiegi kosmetyczne nie tylko pozwalają na usunięcie sińców pod oczami, ale również wygładzają okolice oczu i hamują proces powstawania zmarszczek. Oto kilka propozycji skutecznych zabiegów pod oczy, likwidujących nieestetyczne wrażenie „oczu pandy”:

  • Mobilift – podczas tego zabiegu skóra ulega mechanicznej stymulacji za pomocą specjalnej głowicy. Dzięki niej szybko widoczny będzie efekt odmłodzenia – jej działanie redukuje cienie pod oczami, zmniejsza widoczność zmarszczek.
  • Palomar Emerge – również sprawdza się w walce z nieubłaganie starzejącą się skórą. Światło lasera dostaje się do najgłębszych warstw skóry, dzięki czemu niemalże od razu pobudza ją do działania. Wzmaga produkcję elastyny i kolagenu – niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry.
  • Dermapen/Mezopen – ten zabieg pod oczy działa dwojako – pozytywny wpływa na kondycję skóry mają aktywne składniki, połączone z mechanicznym pobudzeniem. Efektywnie likwiduje zmarszczki.
    Ultradźwięki – dzięki nim ampułka z odżywczymi substancjami wchłania się szybko i dociera do najgłębszych warstw skóry.
  • Pollogen Legend – Maximus i Surgen – zabieg, który powoduje zintensyfikowaną produkcję kolagenu i elastyny. Jest to możliwe dzięki fali radiowej, która podgrzewa tkanki.
    Masaże – to chyba najprzyjemniejszy zabieg na oczy. Masaże sprawiają, że pobudzone zostanie krążenie krwi i limfy, mięśnie w okolicach oczu nie będą spięte, a skóra zyska głębokie nawilżenie.

Profesjonalne pielęgnowanie skóry pod oczami

Pielęgnacja okolic oczu powinna odbywać się systematycznie. Domowe sposoby są w stanie zredukować cienie pod oczami i zmniejszyć wrażenie zmęczenia. Należy jednak pamiętać, że nie mogą one konkurować ze specjalistycznymi zabiegami, które dają nieporównywalnie lepszy efekt w znacznie krótszym czasie. W doborze odpowiedniego zabiegu z pewnością pomoże lekarz specjalista. Co ciekawe, niektóre gabinety oferują darmowe konsultacje odnośnie zabiegów na skórę pod oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =