Jak oczyścić skutecznie twarz?

Oczyszczanie twarzy jest niezbędne w codziennej pielęgnacji skóry. Jest ono niezbędne również dla zachowania odpowiedniego pH skóry, jak również wpływa na proces starzenia się. Wiele osób poprzez oczyszczanie twarzy rozumie zmywanie makijażu i usuwanie zanieczyszczeń produktami kosmetycznymi dostępnymi w domu.

Aczkolwiek proces ten można wykonać także w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Do zabiegów takich zalicza się przede wszystkim:

 • złuszczanie kwasami
 • zabiegi laserowe na twarz
 • peelingi do twarzy
 • mikrodermabrazja

Zabiegi na twarz

Jeżeli chodzi o metodę złuszczania kwasami, to polega ona na wykorzystaniu przede wszystkim trzech podstawowych kwasów, do których zalicza się: kwas migdałowy, kwas salicylowy, kwas pirogronowy, jak również kwas glikolowy. Kwas migdałowy doskonale sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Kwas salicylowy stosowany jest w przypadku cery trądzikowej. Kwas pirogronowy przeznaczony jest dla skóry wczesnego lub późnego dojrzewania. Natomiast kwas glikolowy stosowany jest przy skórze z bliznami i podrażnieniami. Powodując dogłębne oczyszczenie skóry także z zaskórników, bądź krostek.

Z kolei zabieg mikrodermabrazji powoduje, iż zostaje mechanicznie starty naskórek, a wobec tego usunięte razem z nim wszelkie zanieczyszczenia, których nie jesteśmy w stanie się pozbyć domowymi sposobami. Zabieg jest w pełni bezpieczny i przeznaczony dla osób o każdym rodzaju skóry.

Oczyszczanie manualne twarzy

Osoby, które nie są przekonane do zabiegów kosmetycznych i pozostają pod tym względem tradycjonalistami, mogą spróbować manualnego oczyszczania twarzy. Aczkolwiek należy pamiętać, iż twarz powinna być potraktowana nie tylko wodą, lecz również specjalnymi mleczkami i tonikami do tego przeznaczonymi. Wobec czego oczyszczenia takiego należy dokonywać około dwóch razy dziennie. A przynajmniej raz w tygodniu zalecane jest skorzystanie z peelingu, który złuszcza naskórek oraz martwe komórki. Uzupełnieniem takiego procesu oczyszczania powinien być żel do mycia twarzy.

2 komentarze do “Jak oczyścić skutecznie twarz?

 • 3 czerwca, 2020 o 6:49 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Polecam używać delikatnych kosmetyków do oczyszczania twarzy. Kiedyś też chciałam użyć szczoteczki oczyszczającej, ale jakoś ochota mi na nią przeszła

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 5