Jak oczyścić skutecznie twarz?

Oczyszczanie twarzy jest niezbędne w codziennej pielęgnacji skóry. Jest ono niezbędne również dla zachowania odpowiedniego pH skóry, jak również wpływa na proces starzenia się. Wiele osób poprzez oczyszczanie twarzy rozumie zmywanie makijażu i usuwanie zanieczyszczeń produktami kosmetycznymi dostępnymi w domu.

Aczkolwiek proces ten można wykonać także w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Do zabiegów takich zalicza się przede wszystkim:

  • złuszczanie kwasami
  • zabiegi laserowe na twarz
  • peelingi do twarzy
  • mikrodermabrazja

Zabiegi na twarz

Jeżeli chodzi o metodę złuszczania kwasami, to polega ona na wykorzystaniu przede wszystkim trzech podstawowych kwasów, do których zalicza się: kwas migdałowy, kwas salicylowy, kwas pirogronowy, jak również kwas glikolowy. Kwas migdałowy doskonale sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Kwas salicylowy stosowany jest w przypadku cery trądzikowej. Kwas pirogronowy przeznaczony jest dla skóry wczesnego lub późnego dojrzewania. Natomiast kwas glikolowy stosowany jest przy skórze z bliznami i podrażnieniami. Powodując dogłębne oczyszczenie skóry także z zaskórników, bądź krostek.

Z kolei zabieg mikrodermabrazji powoduje, iż zostaje mechanicznie starty naskórek, a wobec tego usunięte razem z nim wszelkie zanieczyszczenia, których nie jesteśmy w stanie się pozbyć domowymi sposobami. Zabieg jest w pełni bezpieczny i przeznaczony dla osób o każdym rodzaju skóry.

Oczyszczanie manualne twarzy

Osoby, które nie są przekonane do zabiegów kosmetycznych i pozostają pod tym względem tradycjonalistami, mogą spróbować manualnego oczyszczania twarzy. Aczkolwiek należy pamiętać, iż twarz powinna być potraktowana nie tylko wodą, lecz również specjalnymi mleczkami i tonikami do tego przeznaczonymi. Wobec czego oczyszczenia takiego należy dokonywać około dwóch razy dziennie. A przynajmniej raz w tygodniu zalecane jest skorzystanie z peelingu, który złuszcza naskórek oraz martwe komórki. Uzupełnieniem takiego procesu oczyszczania powinien być żel do mycia twarzy.

2 thoughts on “Jak oczyścić skutecznie twarz?

  1. Polecam używać delikatnych kosmetyków do oczyszczania twarzy. Kiedyś też chciałam użyć szczoteczki oczyszczającej, ale jakoś ochota mi na nią przeszła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 75 = 84