Jak pozbyć się popękanych naczynek?

Popękane naczynka na twarzy często nie stanowią jedynie problemu estetycznego. Dlatego też decydując się na usuwanie tego typu zmian warto jest wcześniej zasięgnąć opinii lekarza. W przypadku mniejszych zmian można początkowo zastosować metody domowe, jednak jeśli nie przyniosą one spodziewanego efektu warto jest zdecydować się na bardziej profesjonalne zabiegi, takie jak na przykład zamykanie naczynek. Na czym one polegają i kiedy szczególnie warto jest się im poddać?

Rozszerzone naczynka często nie są jedynie niezbyt przyjemnie wyglądającą zmianą. Często wskazują one na osłabienie naczyń krwionośnych. Dlatego też warto jest wzbogacić swoją dietę o produkty bogate w witaminę C oraz K. Oprócz tego warto jest chronić naczynia krwionośne przed zmianami temperatury oraz stosować odpowiednie kosmetyki, które ochronią je i wzmocnią. To może często rozwiązać problem, jednak w przypadku, gdy na twarzy pojawią się pajączki, czyli popękane naczynia krwionośne konieczne może być zamykanie pajączków.

W przypadku większych naczyń krwionośnych stosowane mogą być różne metody, które zazwyczaj jednak są dość inwazyjne. W przypadku gdy chodzi o usuwanie naczynek na twarzy, najczęściej stosowanym sposobem jest zabieg laserowy. Pozwala on na usunięcie zastanej krwi poprzez jej odparowanie. Nie należy martwić się o pozostałe naczynie, ponieważ wchłonie się ono samoistnie po pewnym czasie. Efekty tego typu zabiegu są trwałe. W przypadku niewielkich naczynek można zauważyć je niemal od razu. Skóra odzyskuje swój naturalny koloryt, a pajączek przestaje być widoczny. Należy pamiętać, że laserowe zamykanie naczynek nie jest jednak przeznaczone dla każdej osoby. Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest rozmowa ze specjalistą, który wykluczy występowanie przeciwwskazań w konkretnym przypadku. Samo zamykanie naczynek na twarzy przebiega zazwyczaj szybko i rzadko konieczne jest wielokrotne powtarzanie tego zabiegu.

Laserowe zamykanie naczynek daje trwałe efekty. Usunięte naczynie nie będzie już powodem nieestetycznej zmiany. Warto jednak pamiętać, że tego typu zabieg nie zapobiega pękaniu innych naczyń. Do tego celu konieczne jest zastosowanie innego leczenia.

8 komentarzy do “Jak pozbyć się popękanych naczynek?

 • 2 czerwca, 2018 o 3:36 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Polecam zabiegi laserowe na usunięcie popękanych naczynek. W moim przypadku spisały się na medal 🙂

  Odpowiedz
  • 6 czerwca, 2018 o 3:39 pm
   Bezpośredni odnośnik

   W moim również, ja dodatkowo korzystam ze specjalnych kremów by zapobiec powstawaniu nowych naczynek.

   Odpowiedz
 • 17 czerwca, 2018 o 11:57 am
  Bezpośredni odnośnik

  Ja na popękane naczynka zastosowałam laseroterapie. Pamiętam również o prawidłowym funkcjonowaniu, tak by zapobiec powstawaniu nowych naczynek.

  Odpowiedz
 • 2 lipca, 2018 o 9:57 am
  Bezpośredni odnośnik

  Miałam kiedyś pęknięte naczynko na nosie. Usunęła mi je kosmetyczka i również był to zabieg laserowy.

  Odpowiedz
 • 12 lipca, 2018 o 2:54 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Żeby uniknąć pajączków wystarczy zrezygnować z palenia papierosów, sauny, gorących kąpieli, picia alko i wdrożyć do swojego życia zdrową dietę. No czyli wystarczy tylko prowadzić zdrowy tryb życia i problem pękających naczynek z głowy:)

  Odpowiedz
 • 20 lipca, 2018 o 4:44 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Już dawno zrezygnowałam z używania kremów na naczynka. Kompletnie nie przynosiły mi żadnych efektów. Musiałam się codziennie smarować i chodzić z tłustą cerą, a wystarczyły 3 zabiegi wykonane w Clinica Cosmetologica za pomocą lasera Varilite i po sprawie.

  Odpowiedz
 • 2 sierpnia, 2018 o 3:37 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Ja starałam korzystać z domowych sposobów na popękane naczynka. Za wszelką cenę chciałam uniknąć zabiegu laserowego, ale po moich wszystkich próbach walki z naczynkami postanowiłam wykonać zabieg. Miałam jakieś 3 sesje po 60 min i po jakiś 2 miesiącach naczynka stały się dużo mniej widoczne – podczas używania kremów nie było mowy o takim efekcie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 75 = 85