Naturalny krem przeciwtrądzikowy – dlaczego warto?

Krem przeciwtrądzikowy jest niezbędnym elementem w kosmetyczce każdej osoby zmagającej się z trądzikiem. Skóra trądzikowa wymaga optymalnego nawilżenia. Zarówno czynniki środowiskowe, jak i leczenie trądziku maściami dermatologicznymi oraz antybiotykami, często doprowadzają do przesuszenia skóry, a to z kolei może skutkować wystąpieniem podrażnień oraz pogorszeniem się stanu cery.

Jaki krem przeciwtrądzikowy wybrać?

Drogeryjne półki są pełne kremów przeciwtrądzikowych, jednakże ich działanie jest raczej wątpliwe. Często ich bazą jest alkohol, który doprowadza do przesuszenia skóry. Popularne kremy przeciwtrądzikowe zawierają wiele sztucznych substancji oraz substancji komedogennych, które przyczyniają się do zapychania porów, co prowadzi do powstania nowych wyprysków i zaskórników.

Aby tego uniknąć, należy wybrać krem nawilżający na trądzik, ale nie tłusty. Wybierając krem przeciwtrądzikowy, należy uważnie czytać skład produktu, ponieważ najlepiej sprawdzą się kremy o najbardziej naturalnym składzie. Formuła pozbawiona chemicznych składników to wręcz obowiązek u osób z cerą wrażliwą, które po stosowaniu zwykłego, drogeryjnego kremu zauważają zwiększony wysyp wyprysków na twarzy. W takim wypadku dobrze jest wybrać łagodzący krem na trądzik, który będzie koił podrażnienia, a przy tym zmniejszał zaczerwienienia. Krem łagodzący wpłynie także na proces regeneracji, sprawiając, że skóra szybciej wróci do właściwej formy.

Jak powinien działać krem na trądzik?

Najlepszy krem na trądzik nie powinien mieć sztucznych substancji.Krem przeciw trądzikowi powinien wykazywać się działaniem przeciwzapalnym oraz antybakteryjny. Dzięki temu namnażanie się bakterii odpowiadających za powstawanie wyprysków będzie zredukowane. Istotna jest także odpowiednia regulacja wydzielania sebum. Sprawi to, że skóra będzie się mniej przetłuszczać i pozostanie zmatowiona na dłużej.

Krem Sevolium na trądzik wyróżnia się jedną z najlepiej opracowanych formuł wspomagających walkę z wypryskami. Naturalny skład zawierający takie substancje, jak:

  • ekstrakt z lukrecji oraz nagietka,
  • wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego,
  • cynk,
  • wyciąg z drożdży

sprawiają, że procesy regeneracyjne skóry przechodzą znacznie sprawniej, a skóra jest odpowiednio nawilżona. Co więcej, krem Sevolium pozytywnie wpływa na wiele problemów skórnych, z jakimi muszą się zmagać osoby z cerą problematyczną. Między innymi zmniejsza świecenie się skóry, redukuje wypryski i rozjaśniania zaczerwienienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 9 =