Dzięki tym zabiegom pozbędziesz się zmarszczek

Wydawać by się mogło, ze zmarszczki to coś nieuniknionego, co prędzej czy później pojawi się na skórze każdego człowieka. Wraz z wiekiem można zauważyć ich u siebie coraz więcej, jednak dzięki szybko rozwijającej się medycynie estetycznej oraz kosmetologii już więcej nie muszą być problemem.

Usuwanie zmarszczek w XXI wieku

Współczesne metody usuwania zmarszczek są bardzo skuteczne, a oferowane zabiegi na zmarszczki na tyle różnorodne, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dla przykładu, warto sprawdzić chociażby ten link: https://clinicacosmetologica.pl/zabiegi-na-twarz/pielegnacja-przeciwzmarszczkowa/

Jak pozbyć się zmarszczek?

Zabiegi przeciwzmarszczkowe cieszą się taką popularnością, która stale pozwala im się rozwijać. Do najczęściej wybieranych i polecanych przez kosmetologów należą: Dermapen/Mezopen, Surgen-Pollogen Legend, Maximus, Retix C, Emerge, Harmony XL, Mobilift, a także ultradźwięki, peelingi chemiczne i masaże twarzy.

Charakterystyka zabiegów przeciwzmarszczkowych

Dermapen/Mezopen to zabieg likwidujący zmarszczki z pomocą profesjonalnego urządzenia, rozprowadzającego na skórze preparaty przeciwstarzeniowe. Dzięki wykorzystaniu specjalnie dobranych substancji aktywnych, efekt jest znacznie lepszy niż w przypadku innych, mniej popularnych rozwiązań. Produkt, który ma kontakt ze skórą, wnika do jej najgłębszych warstw, tym samym wyrównując zmarszczki.

Pollogen Legend to nowoczesna aparatura, która wykorzystywana jest do przeprowadzenia zabiegów Surgen oraz Maximus. W obu przypadkach dla spłycenia zmarszczek i regeneracji skóry wykorzystuje się fale radiowe, które pobudzają tkanki do pracy i odnowy.

Usuwanie zmarszczek podczas zabiegu Retix C to także troska o dostarczanie skórze wszystkiego, co niezbędne. Podczas procedury używa się retinolu, witaminy C oraz antyoksydantów, dzięki czemu po usunięciu starego naskórka, nowe warstwy skóry są widocznie bardziej elastyczne i promienne.
Kolejną świetną metodą w walce z oznakami starzenia się jest usuwanie zmarszczek laserem. Laser wykorzystywany jest w zabiegach Emerge oraz Harmony XL, a wszystko odbywa się pod czujnym okiem specjalisty. W ten sposób odbudowuje się stare komórki i tkanki, a zmarszczki zostają spłycone.

Skuteczną metodą, wykorzystywaną w gabinetach kosmetologii dla pozbywania się zmarszczek są także peelingi chemiczne. Takie zabiegi bazują na wykorzystaniu różnych kwasów, do których należą zwykle: kwas migdałowy, glikolowy lub salicylowy. Każdy z nich ma niego inne właściwości i sposób wnikania w skórę, dlatego też ich stężenie oraz konkretny rodzaj wybierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta i stanu jego skóry, tak, by przynieść maksymalne korzyści.

Mobilift to mechaniczne oddziaływanie na skórę wokół oczu, dzięki czemu możliwe jest usuwanie zmarszczek pod oczami. Zabieg polega na delikatnym uciskaniu skóry, co z kolei prowadzi do pobudzenia do regeneracji wszystkich jej warstw i elementów.

Ultradźwięki wykorzystywane są w różnych zabiegach. Takie zabiegi opierają się na odpowiednim wyborze serum lub kremu, które zostaje rozprowadzone na twarz i wmasowane wgłąb skóry za pomocą ultradźwięków.

Masaż twarzy to najdelikatniejsza i najmniej inwazyjna metoda pozbywania się zmarszczek.
Dzięki regularnym masażom mięśnie twarzy mogą się rozluźnić. Podczas masażu zostaje jednocześnie pobudzone krążenie, co korzystnie wpływa na regenerację i renowację naskórka.

Podsumowanie

Zabiegi na zmarszczki nie bez powodu kuszą nas swoją ofertą i skutecznością. Co więcej, przy odrobinie szczęścia możemy trafić do kliniki, która oferuje darmowe konsultacje przed zabiegiem, pomagające nam wybrać właściwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

30 + = 37