Depilacja laserowa, czy warto ją wykonać?

Depilacja laserowa to idealny sposób na gładką skórę bez owłosienia i podrażnień. Zabieg polega na przykładaniu specjalnej głowicy do miejsca zabiegowego.

Dzięki niej laser dociera w głąb skóry, przez co niszczy cebulki włosów oraz melaninę zawartą we włosach. Włosy stają się znacznie bardziej kruche, łamliwe i wypadają. Cebulki włosów przestają produkować włosy i są nieaktywne. To daje nam piękną i gładką skórę na długi czas. Efekt zabiegu utrzymuje się bardzo długo. Często jest to zabieg trwały, a dla jeszcze lepszych efektów warto go wykonać po 2-3 latach. Po tym czasie cebulki włosów mogą zacząć z powrotem produkować włosy, dlatego taki zabieg przypominający znacznie poprawi efekt końcowy.

Łączna ilość zabiegów jest zależna od ilości owłosienia oraz miejsca zabiegowego. Najczęściej wystarcza tylko 4-5 zabiegów, by zyskać pożądany efekt. Po kilku latach warto wykonać choć jeden zabieg przypominający. Zabieg depilacji laserowej daje najlepsze rezultaty w momencie, kiedy  mamy ciemne owłosienie i jasną karnację. U takich osób laser znacznie lepiej wychwytuje melaninę zawartą we włosach, przez co są szybciej niszczone. Te które się zachowały stają się znacznie słabsze i o wiele jaśniejsze.

Depilacja laserowa – dlaczego wartą ją wykonać?

Depilacja laserowa ma wiele zalet. Przede wszystkim:

  • oszczędza nas cenny czas
  • nie sprawia żadnego bólu, w przeciwieństwie tradycyjnej depilacji woskiem bądź pastą cukrową
  • jest bezpieczna
  • nie wywołuje alergii
  • jest trwałym sposobem na usunięcie owłosienia
  • jest nieinwazyjna
  • można na nią umówić się praktycznie z dnia na dzień, bez wcześniejszych przygotowań
  • daje gwarancję gładkiej skóry
  • poprawia nastrój dając szybki efekt
  • nie powoduje wrastania włosków, ani podrażnień skóry, jak w przypadku golenia tradycyjną maszynką z ostrzami

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Przed zabiegiem depilacji laserowej należy jedynie skonsultować się z kosmetyczką w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Do przeciwwskazań należą m.in. nowotwory, w tym nowotwór skóry, karmienie piersią i czas ciąży, złe samopoczucie, np. ból głowy, ale również choroba, zażywanie leków fotouczulających (jeśli zażywamy leki na stałe najlepiej przeczytać ulotkę przed rozpoczęciem serii zabiegów), rany i podrażnienie skóry w miejscu zabiegowym. Przed  zabiegiem należy również zadbać, by skóra była ogolona i czysta. Nie wolno również nakładać na nią balsamów ani stosować antypersirantu.

Po zabiegu nie musimy stosować szczególnych środków ostrożności. Należy jedynie unikać opalania się, sauny i basenu. Warto korzystać też ze specjalnych kosmetyków przeznaczonych dla skóry po zabiegu depilacji laserowej. Laserowe usuwanie owłosienia nie jest zabiegiem inwazyjnym, ale skóra po nim może być przesuszona i lekko zaczerwieniona.

Depilacja laserowa to nowy wymiar usuwania owłosienia. Dzięki niej już w miesiąc można cieszyć się gładką skórą.Można wykonywać ją na skórze pach, nóg, a nawet twarzy. Jest też delikatna dla strefy bikini, która jest wyjątkowo wrażliwa i nie powinno się jej depilować za pomocą silnych kremów do depilacji.

Kontakt do kliniki wykonującej zabiegi:

Laserowa depilacja Vectus Gdynia Clinica Cosmetologica
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

48 + = 50