Czym są i jak zlikwidować prosaki?

Czym są prosaki?

Prosaki są defektami na skórze, które powstają na skutek nadmiernej produkcji sebum zbierającego się w miejscach, gdzie ulokowane są gruczoły łojowe. Prosaki przybierają postać nierówności na skórze, mają z reguły jasne zabarwienie. Nie zagrażają one naszemu zdrowiu, ani nie sprawiają bólu, ale wyglądają nieestetycznie i zanieczyszczają skórę twarzy. 

Jak usunąć prosaki?

Usuwanie prosaków najlepiej przeprowadzić za pomocą zabiegów, nie warto pozbywać się ich domowymi metodami. Takie działanie na własną rękę może doprowadzić nawet do powstania infekcji lub blizn. Nie istnieją również kremy, które usuną prosaki na twarzy. Do metod, które pozwalają na skutecznie usuwanie prosaków, należą:

  • Mikrodermabrazja

Aby usunąć prosaki na twarzy oraz prosaki pod oczami warto zdecydować się na zabieg mikrodermabrazji diamentowej. Pozwala ona na bezpieczne i dogłębne oczyszczenie skóry oraz wyrównanie jej struktury. Mikrodermabrazja diamentowa wykorzystuje specjalną głowicę pokrytą drobinkami diamentów, która dokładnie usuwa martwy, zrogowaciały naskórek. Jest również skuteczna jeśli chodzi o prosaki na ustach.

  • Peelingi chemiczne

Na dokładne oczyszczenie skóry oraz pozbycie się prosaków pozwalają również peelingi chemiczne. Specjalnie dobrany do danego typu skóry kwas należy zaaplikować na problematyczne miejsce. W efekcie uzyskamy skórę pozbawioną starych tkanek i nadmiaru łoju.

Najczęściej w przypadku prosaków stosuje się kwas pirogronowy. Pozwala on na dogłębne i bardzo dokładne oczyszczenie twarzy.

  • Mechaniczne sposoby na prosaki na twarzy, prosaki pod oczami i prosaki na ustach

Jeśli zastanawiamy się, jak usunąć prosaki w sposób skuteczny, bez ryzyka rozniesienia zmian po twarzy, to najlepszy będzie zabieg mechaniczny, wykonany przez kosmetologa.

W celu najlepszego wybrania zabiegu, jak i ilości oraz częstotliwości wizyt najlepiej zgłosić się na bezpłatne konsultacje do Clinica Cosmetologica. Kosmetolog najlepiej oceni stan skóry i dobierze odpowiednią kurację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 8 =