Cienie i worki pod oczami – jak z nimi skutecznie walczyć?

Każda kobieta chciałaby, aby jej twarz wyglądała nieskazitelnie. Dlatego też kupujemy drogie kremy, maseczki i inne produkty do pielęgnacji, a oprócz tego nakładamy makijaż. Jednak zmorą wielu kobiet są cienie i worki pod oczami, które niestety czasami ciężko jest ukryć pod warstwą korektora lub pudru.

Każda z nas spojrzała kiedyś w lustro i zobaczyła wielkie, nieprzyjazne worki pod oczami. Przyczyny ich powstania mogły być różne. Do najczęstszych zaliczamy:

 • zbyt małą ilość snu
 • długą pracę przy komputerze/książce
 • pracę przy nieodpowiednim oświetleniu
 • odwodnienie
 • stosowanie używek (papierosów, alkoholu) w dużych ilościach
 • nieodpowiednia, bogata w sól dieta.

Jak zlikwidować worki pod oczami? Na szybko można poratować się domowymi sposobami. Należą do nich między innymi okłady z rumianku, który ma działanie kojące. Pozytywne działanie wykazuje również przyłożenie do powiek zimnej, najlepiej wyjętej z zamrażalnika łyżki oraz plasterków świeżo pokrojonego, zielonego ogórka.

Równie często jak worki można zauważyć u siebie cienie pod oczami. Przyczyny ich powstawania są podobne, jak w powyższym przypadku. Mogą się one pojawić również od zbyt długiego narażenia skóry twarzy na promienie słoneczne.

Kiedy worki i cienie pod oczami utrzymują się przez dłuższy czas pomimo zdrowego trybu życia i odpowiedniej ilości snu, warto zrobić sobie kompleksowe badania, które wykluczą ewentualne choroby, mogące również się w taki właśnie sposób objawiać.

Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy medycyna idzie do przodu. Postępy obserwuje się również w medycynie estetycznej, dzięki temu usuwanie cieni pod oczami to już dzisiaj nie problem. Dzięki specjalistycznym zabiegom możemy cieszyć się wypoczętym spojrzeniem na co dzień. Do najbardziej popularnych zaliczamy zabiegi przy użyciu lasera, które dodatkowo ujędrniają skórę wokół oczu. Stosowane są również zabiegi z użyciem fal radiowych, impulsów elektrycznych, zastosowaniem zjawiska Bohra czy też masażu specjalną głowicą.

Przed zdecydowaniem się na konkretny zabieg warto poradzić się specjalisty, którzy pomoże nam w podjęciu wyboru.

5 komentarzy do “Cienie i worki pod oczami – jak z nimi skutecznie walczyć?

 • 3 września, 2017 o 12:33 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Worki pod oczami pojawiły mi się jakieś dwa miesiące temu. Do tej pory próbowałem różnych metod, ale z marnym skutkiem. Teraz zastanawiam się nad zabiegiem w klinice medycyny estetycznej. Ktoś próbował.

  Odpowiedz
  • 26 września, 2017 o 2:50 pm
   Bezpośredni odnośnik

   Jak zastanawiasz się na wykonaniem zabiegu na cienie pod oczami to mogę ci polecić Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Ja miałam straszne wory pod oczami. Zabiegi wykonane Ultraformerem III naprawdę poprawiły wygląd mojej twarzy i teraz jest już dużo lepiej :). Polecam serdecznie.

   Odpowiedz
 • 3 października, 2017 o 12:39 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Lubię takie artykuły. Krótko i na temat. Nie wiedziałam, że worki pod oczami można usunąć poprzez zabiegi medycyny estetycznej. Bedę miała to na uwadze jak mi się kiedyś pojawią 🙂

  Odpowiedz
 • 24 grudnia, 2017 o 3:40 pm
  Bezpośredni odnośnik

  A próbował ktoś tej metody z woreczkami herbaty na cienie pod oczami. Słyszałam, że niektórym pomaga.

  Odpowiedz
  • 2 stycznia, 2018 o 10:14 am
   Bezpośredni odnośnik

   Raczej nie ma co się bawić w testowanie domowych sposobów, ponieważ zazwyczaj nie przynoszą one oczekiwanych efektów. Myślę, że jedynym rozsądnym wyjściem jest odwiedzenie kliniki medycyny estetycznej. Jak to nam nie pomoże to wtedy jest to spowodowane tylko i wyłącznie naszą genetyką i na to już rady nie ma..

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

83 − 77 =