Co jest dobre na zmarszczki?

Zmarszczki są objawem stanu naszej skóry i powstają albo w wyniku naturalnego procesu starzenia się, albo też, działania niekorzystnych czynników. Nie można tego procesu uniknąć ale można jak najbardziej go opóźnić Utrata kolagenu, która zaczyna się po 20-tym roku życia skutkuje spadkiem elastyczności skóry i pojawieniem się pierwszych, początkowo płytkich zmarszczek. Do tego dochodzi jeszcze mimika twarzy, która powoduje rozciąganie skóry w określonych jej partiach i wiele innych czynników takich jak: opalanie, dieta, palenie papierosów, szkodliwie działających na cerę.

Podstawą pielęgnacji przeciwzmarszczkowej i to już od młodego wieku są kremy z tak dobranymi składnikami, aby głęboko odżywiały skórę, nawilżały ją i pobudzały produkcję kolagenu. Stosowanie odpowiednich kremów pozwala utrzymać prawidłowy poziom odżywienia głębokich warstw skóry, jej jędrność i elastyczność. Istnieją różnice w kremach na dzień i na noc – mają inne działanie i konsystencję. Kremy powinny także zawierać składniki chroniące skórę przed szkodliwym dla niej działaniem wolnych rodników. Stosowane w młodym wieku powinny mieć także działanie przeciwzapalne, w starszym zaś, regenerujące i wzmacniające naczynia krwionośne. W ten sposób można wydłużyć okres pojawiania się pierwszych zmarszczek lub spłycić te już istniejące. Głębokie zmarszczki wymagają jednak bardziej intensywnych zabiegów, chociażby medycyny estetycznej czy nawet skalpela.

Krem przeciwzmarszczkowy Richevon jest uniwersalny i działa kompleksowo. Jego zaletą jest skład opierający się o naturalne składniki, dostosowane do potrzeb każdego rodzaju skóry, nawet tej najbardziej wrażliwej i naczynkowej. Krem ten działa nie tylko na objawy starzenia się skóry, ale także na jej przyczyny. Oprócz działania regenerującego, odżywczego i nawilżającego, delikatnie napina także skórę wygładzając drobne zmarszczki. Istotne jest to, że nie powoduje podrażnień bowiem nie zawiera takich chemicznych składników jak: parabeny, silikony, emulgatory czy sztuczne barwniki. Jego skład jest dostosowany do potrzeb skóry w każdym wieku, nawet tej bardzo dojrzałej. Jest uniwersalny bo może być stosowany zarówno na dzień jak i na noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 8 = 2