Jak walczyć z cellulitem na udach?

Cellulit to problem bardzo złożony. Bywa, że nagromadza się on przez lata na różnych partiach ciała i ciężko go zwalczyć. Szczególnie trudny do usunięcia jest cellulit na udach. Na szczęście z pomocą przychodzą sprawdzone domowe sposoby na pozbycie się problemu lub znaczne zminimalizowanie skutków skórki pomarańczowej, które w połączeniu z odpowiednimi preparatami antycellulitowymi przyniosą upragnione efekty. Oto kilka z nich!

1) Masaż bańką chińską z użyciem kremu antycellulitowego

Bańki chińskie znane są przede wszystkim zwolennikom chińskiej medycyny. Nie wszyscy jednak wiedzą, iż znajdują one także świetne zastosowanie w walce ze skórką pomarańczową. Na rynku dostępnych jest kilka rodzjów baniek – szklane, gumowe czy chociażby silikonowe. Do wykonania takiego masażu potrzebujemy bańki chińskiej oraz odpowiedniego preparatu, najlepiej na bazie naturalnych składników, takim jak krem na cellulit Vialise, który zawiera między innymi kofeinę, ekstrakt z kasztanowca oraz alg i jest w pełni bezpieczny dla zdrowia oraz skóry. Masaż rozpoczynamy od nałożenia kremu na uda, aby dać bańce tak zwany „poślizg” i zminimalizować dyskomfort, jaki na początku możemy odczuwać podczas zabiegu. Następnie przykładamy bańkę do skóry ud i lekko ją zasysającąc wykonujemy masaż, zawsze kierując się w ku węzłom chłonnym. Taki masaż próżniowy, wykonywany systematycznie, znacznie wygładza skórę i w dużym stopniu niweluje cellulit.

2) Szczotkowanie ciała na sucho

Kolejnym bardzo skutecznym sposobem na skórkę pomarańczową jest szczotkowanie ciała na sucho, najlepiej przed wzięciem porannego prysznica. W tej kwestii mamy do wyboru różnego rodzaju szczotki, ale najlepiej jest wybrać tę wykonaną z naturalnego włosia. Choć taki zabieg świetnie działa na poprawę kondycji skóry na udach, to jednak najkorzystniej jest szczotkować całe ciało, rozpoczynając od stóp i kierując się w stronę serca. Po masażu szczotką wykonujemy prysznic, a następnie nakładamy na skórę ulubiony preparat antycellulitowy. Taki zabieg, powtarzany codziennie, bardzo szybo przynosi rezultaty, a dodatkowo pomaga pozbyć się toksyn nagromadzonych w organizmie.

3) Peeling kawowy

cynamonWykonywanie peelingu kawowego stało się w ostatnich latach niezwykle popularnym i sprawdzonym sposobem do walki z cellulitem. Możemy w tym celu wykorzystać gotowe produkty, dostępne w drogeriach, ale znacznie prościej i taniej jest przygotować taki peeling samemu. Potrzebujemy do tego jedynie fusów z kawy oraz preparatu lub olejku, z którym tę kawę połączymy. Gotową mieszankę nakładamy na wilgotną skórę, robiąc masaż przy użyciu dłoni, wykonując nimi okrężne ruchy. Potem zmywamy peeling wodą i nakładamy swój sprawdzony krem cellulitowi, który wzmocni działanie peelingu. Efekty tego kosmetycznego rytuału są widoczne już po pierwszym razie. Skóra staje się znacznie bardziej gładka, nawilżona i napięta. W dłuższej perspektywie, dzięki temu sposobowi mamy szansę na znaczną redukcję skórki pomarańczowej.

4) Aktywność fizyczna

Nie jest tajemnicą, że same zabiegi pielęganacyjne nie pomogą, jeśli nie dołączymy do nich odpowiedniej dawki ruchu i ćwiczeń. Aktywność fizyczna to prawdziwy pogromca cellulitu na udach i nie tylko. Jeśli z pewnych względów nie jest wskazane dla nas wykonywanie bardziej wyczerpujących ćwiczeń na siłowni, to możemy po prostu w zaciszu własnego domu robić te mniej wymagające, np. przysiady lub wykroki. Warto też zaopatrzyć się w hula-hop, na którym ćwiczenia są nie tylko proste i przyjemne, ale także rewelacyjnie pozwalają zniwelować cellulit na udach, przy okazji pięknie kształtując naszą sylwetkę. Świetnym pomysłem będzie również jazda na rowerze, basen lub po prostu dłuższy spacer, podczas którego wykonamy szybki marsz. Ważne, aby po prostu zacząć się ruszać, a osiągnięte efekty mogą nas naprawdę zaskoczyć.

Warto sprawdzić – Skuteczna Walka Z Cellulitem – Krem Antycellulitowy

Walka z cellulitem, zwłaszcza tym na udach, może okazać się sporym wyzwaniem, ale dzięki powyższym sposobom jest ona bardziej skuteczna. Bądźmy więc systematyczni, a rezultaty mogą być widoczne bardzo szybko.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = 4