Sprawdzamy najważniejsze parametry lasera Vectus oraz Light Sheer

Depilacja laserowa zdecydowanie ułatwiła życie wielu osobom, które zmagają się z nadmiernym owłosieniem.  Tradycyjne metody golenia nóg, pach, czy stref intymnych powodują często podrażnienia, na skutek których skóra robi się czerwona i wysuszona. Wielu mężczyzn zmaga się ze stale rosnącymi włosami na plecach, które momentami powodują dyskomfort na przykład podczas wakacji, czy wizyt na basenie.

Usuwanie owłosienia laserem jest skuteczną metodą pod warunkiem, że korzystamy z usług profesjonalistów, którzy pracują na specjalistycznych i bezpiecznych urządzeniach. Przed wizytą na zabieg warto zapytać o to, z jakiego lasera korzysta kosmetolog, aby mieć całkowitą pewność, że depilacja przebiegnie w prawidłowy sposób. Trwała depilacja zapewnia oczekiwane rezultaty po zaledwie kilku wizytach. Wszystko zależy od rodzaju owłosienia oraz partii ciała, którą chcemy poddać zabiegowi. Aby ułatwić Wam zadanie związane z podjęciem odpowiedniej decyzji, przygotowaliśmy krótkie porównanie najważniejszych parametrów dwóch urządzeń lasera: Vectus oraz Light Sheer.

BEZPIECZEŃSTWO

Depilacje laserowa powinna być przede wszystkim bezpieczna dla naszego ciała, dlatego na ten parametr należy zwrócić szczególną uwagę.

 • Vectus

Technologia urządzenia została opracowana przez światowej sławy specjalistów (Harvard University oraz ma certyfikat Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), którzy potwierdzili wszelkie normy bezpieczeństwa, dlatego laser używany jest w wielu gabinetach na całym świecie.

Usuwanie włosów laserem wymaga stałej kontroli, dlatego urządzenia zawiera wiele czujników i diod, które na bieżąco przesyłają informacje dotyczące zabiegu (m.in podczas depilacji pach szerzej opisanej tutaj: https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-pach/). Istotne jest również to, że laser posiada czytnik Skintel, który w trakcie zabiegu bada poziom melaniny i na tej podstawie dostosowuje indywidualny program do pacjenta.

 • Light Sheer

Laser posiada różne certyfikaty, jednak jego elektronika jest dosyć okrojona. Brak rozbudowanych funkcji takich jak na przykład czytnik Skintel może spowodować dobranie nieodpowiedniego programu do pacjenta, co przekłada się na jakość i komfort zabiegu.

SKUTECZNOŚĆ / KOMFORT / SZYBKOŚĆ

Decydując się na zabieg, zależy nam na tym, aby laserowa depilacja była skuteczna. Bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy ekspertów nawet kilka wizyt może nie przynieść oczekiwanych efektów.

 • Vectus

W tym przypadku kolejny raz warto podkreślić rolę czytnika Skintel który chyba przywołamy w każdym podpunkcie porównania. Indywidualny tryb zapewnia, że w 100% wykorzystamy każdą wizytę, zachowując przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Wiele osób, które poddały się depilacji laserem Vectus, podkreślają, że wystarczyły 3 wizyty, aby całkowicie pozbyć się owłosienia.

 • Light Sheer

Jedyną skuteczność lasera zapewnia certyfikat FDA, którego niestety nie można przełożyć na liczbę wizyt. Ciężko określić, po jakim czasie możemy uzyskać oczekiwane efekty.

Podsumowując powyższe informacje, warto podkreślić, że zabiegi laserem Vectus przyniosą zdecydowani szybciej oczekiwany efekty za sprawą indywidualnie dobranego programu, co zapewnia niezwykły komfort związany z całą kuracją. 

Istnieje jeszcze wiele kwestii związanych z depilacją, które nurtują każdą osobę chcącą skorzystać z zabiegu. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Depilacja laserowa cena?

Laserowa depilacja cena, depilacja laserowa koszt to chyba najczęściej wpisywana fraza w wyszukiwarkach. Cena zależy od partii ciała oraz ilości zabiegów. Koszt jednej wizyty waha się od 100 do 200 zł.

Depilacja laserowa opinie?

Wiele osób mających problem z nadmiernym owłosieniem podkreśla pozytywne skutki depilacji. Brak odrastających włosów i niebywały komfort o tym efektach możemy przeczytać najczęściej.

Depilacja laserowa ile zabiegów?

Podobnie jak w pytaniu pierwszym. Wszystko zależy od partii ciała. Od 3 do 8 zabiegów powinno w zupełności wystarczyć.

Czy depilacja laserowa boli?

Jeżeli wykonywana jest profesjonalnym laserem, nie powinna być bolesna. Można odczuwać lekkie szczypanie.

Depilacja laserowa jak się przygotować?

Przed zabiegiem należy skonsultować wszystko z osobą, która wykonuje depilację. Na pewno nie można się wcześniej opalać i depilować.

Oparzenia po depilacji laserowej  depilacja laserowa skutki uboczne 

W przypadku złego lasera może dojść do uciążliwych oparzeń.


Zobacz oddziały DepilacjaVectus.pl

DepilacjaVectus Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

DepilacjaVectus Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

DepilacjaVectus Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

8 komentarzy do “Sprawdzamy najważniejsze parametry lasera Vectus oraz Light Sheer

 • 8 maja, 2018 o 6:53 am
  Bezpośredni odnośnik

  O tak, bardzo lubię zabiegi depilacji, zwłaszcza latem, gdzie noszę często sukienki i chciałabym, żeby moje nogi zawsze wyglądały świeżo 🙂

  Odpowiedz
 • 10 maja, 2018 o 11:55 am
  Bezpośredni odnośnik

  A ja mam pytanie o klinikę w Gdańsku – długo się czeka na taki zabieg? Bo z chęcią bym skorzystała : )

  Odpowiedz
 • 14 maja, 2018 o 7:56 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Ja nie czułam żadnego bólu przy zabiegu 🙂 moja koleżanka z kolei czuła łaskoczące mrowienie… także to nie są jakieś nieprzyjemne sprawy 😀

  Odpowiedz
 • 17 maja, 2018 o 6:59 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Usuwałem owłosienie z klatki piersiowej laserem Vectus – no nie powiem, metoda na miarę XXI wieku! ale sprawdźcie sami, u mnie klata jest gładka jak nigdy 🙂 taka depilacja to ratunek zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn

  Odpowiedz
 • 20 maja, 2018 o 4:54 pm
  Bezpośredni odnośnik

  No czyli fakty mówią same za siebie, bo Light Sheer jakoś super bezpieczny nie jest skoro żadnych czytników nie ma więc tak naprawdę trudno kontrolować oparzenia i tak dalej. Tylko ciekawe jak ten Vectus cenowo wychodzi.

  Odpowiedz
 • 5 czerwca, 2018 o 12:55 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Byłam i mogę tylko potwierdzić że Vecus jest świetny! Nie wiem jak ja mogłam żyć bez tego.

  Odpowiedz
 • 8 czerwca, 2018 o 3:06 pm
  Bezpośredni odnośnik

  No Vectus wydaje mi się o wiele bardziej warty zaufania niż Light Sheer. Jeśli będę kiedyś sobie robiła taki zabieg to Vectus własnie 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

59 − = 52