Popękane naczynka na nogach – jakie skuteczne metody są wykorzystywane?

Pajączki są to rozszerzane i popękane naczynka na nogach oraz innych częściach ciała. Tworzą one charakterystyczną siatkę. Wymienić można dwa typy pękających naczyń. Pierwszy rodzaj wyróżnia się obecnością śródskórnych pajączków, które inaczej określane są jako teleanglezje. Są to pękające bądź rozszerzone naczynia włosowate, które zlokalizowane są zaraz pod skórą. Mają one siny albo brunatnoczerwony kolor. Podkreślić należy fakt, że nie są one wyczuwalne w czasie dotyku. Druga grupa to żyłki występujące w głębszej warstwie skóry. Mogą one ulegać rozszerzaniu do średnicy, która może wynosić nawet 3 mm. Wyróżniają się barwą niebieską, najczęściej są one bardzo dobrze dostrzegalne.

Zauważyć należy, że rozszerzone naczynia to duży problem, a także źródło kompleksów. Osoby, które zostały dotknięte określonym problemem, bardzo często próbują zasłaniać swoje ciało nawet latem. Jak radzić sobie z ich obecnością? Jak usunąć popękane naczynka na nogach?

Zamykanie naczynek na nogach – jakie metody?

Najlepszy sposób pozwalający na zamykanie naczynek na nogach to wykorzystanie profesjonalnych zabiegów laserowych. Dzisiejsza kosmetologia zapewnia wspaniałe rezultaty. Są one niezwykle efektywne, a równocześnie wyróżniają się bezpieczeństwem oraz dużym komfortem w pozbyciu się określonej dolegliwości. Najpopularniejsze zabiegi to:

 • Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd: YAG 1064 nm,
 • Laser Varilite,
 • Quadrostar Pro Yellow.

Dowiedz się więcej na temat popękanych naczynek na nogach na stronie http://drkonczalska.pl/arts/popekane-naczynka-na-nogach/

Jak usunąć popękane naczynka na nogach?

żyły na chudych nogachZauważyć należy fakt, że laserowe zamykanie naczynek na nogach to niezwykle innowacyjna metoda. Wspaniałą propozycją jest zastosowanie lasera Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd: YAG 1064 nm. Bardzo znacząca w tym przypadku jest wygoda pacjenta. Wskazane urządzenie wyposażone zostało w specjalny system chłodzący, który ma duże znaczenie w ograniczaniu dyskomfortu. Laser ten wykorzystuje światło pulsacyjne, który bardzo dobrze pochłaniane jest przez hemoglobinę oraz wodę. Lekarze podkreślają, że

„ten nowoczesny zabieg wspaniale sprawdza się w przypadku głęboko umiejscowionych naczyń”.

Na zamykanie naczynek na nogach pozwala również zastosowanie lasera Varilite. Funkcjonuje on na zasadzie lasera diodowego, który po przeniknięciu do skóry zamyka pęknięte naczynka mające kolor niebieski bądź czerwony. Stosowany jest w takich lokalizacjach jak nogi, szyja czy dekolt. Są to zabiegi nieinwazyjne.

Przeczytaj artykuł na temat pękających naczynek na nogach: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/popekane-naczynka-nogach/

Natomiast zamykanie naczynek na nogach za pośrednictwem Quadrostar Pro Yellow to technika, w której wiązka lasera idealnie trafia w źródło dolegliwości, nie powodując przy tym podrażnienia współwystępujących tkanek. Na podkreślenie zasługuje to, że do normalnych czynności można powrócić zaraz po wyjściu z gabinetu.

Popękane naczynka na nogach – jak powstają?

Na ukształtowanie się popękanych naczynek na nogach najbardziej narażone są osoby mające problemy z żyłami. Możliwe jest to, że naczynka są osłabione przez czynnik genetyczny, przez co ulegają pękaniu. Duże znaczenie mają także czynniki o charakterze hormonalnym. Mogą one powodować zmniejszenie zdolności do kurczenia oraz rozciągania żył.

Istotne znaczenie ma także nadwaga i niedostateczna aktywność fizyczna. To doprowadza do dużego obciążenia żył oraz całego układu krążenia. Sytuacja ta dotyczy także kobiet w ciąży, u których dodatkowo pojawiają się czynniki hormonalne.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach – czy warto stosować?

W tym aspekcie należy zauważyć, że nie istnieje lepsza technika na zamykanie naczynek na nogach niż wykorzystanie lasera. Technika jest bezpieczna, skuteczna oraz komfortowa. Pozwala na całkowicie usuniecie problemu. Podrażnienia związane z zabiegiem nie są duże. Nie ma także konieczności zastosowania znieczulenia.

5 komentarzy do “Popękane naczynka na nogach – jakie skuteczne metody są wykorzystywane?

 • 19 lipca, 2019 o 9:52 am
  Bezpośredni odnośnik

  dlugo walcze z tym jak usunac popekane naczynka na nogach i trafilam na ten artykul i ciekawe te zabiegi, ale to bezpieczne jest ???

  Odpowiedz
  • 25 lipca, 2019 o 5:49 pm
   Bezpośredni odnośnik

   Jest bardzo bezpieczne z tego co wiem, a przede wszystkim jeżeli już myślisz jak usunąć popękane naczynka na nogach to jest to też najskuteczniejsza metoda.

   Odpowiedz
  • 26 lipca, 2019 o 3:18 pm
   Bezpośredni odnośnik

   warto dodac, ze przez swoja skutecznosc jest to tez najtanszy sposob! kremy na popekane naczynka tez swoje kosztuja, a z reguly nic nie daja, wiec rachunek jest prosty 🙂

   Odpowiedz
 • 20 lipca, 2019 o 12:04 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Całkowicie rozumiem jak ktoś decyduje się na zabieg na popękane naczynka na nogach, domowe metody są bardzo często zawodne i trzeb skorzystać z pomocy eksperta.

  Odpowiedz
 • 23 lipca, 2019 o 7:36 pm
  Bezpośredni odnośnik

  ale brzmi to czadowo i super jest to nowoczesne – laserowe zamykanie naczynek na nogach – jak z jakiego filmu sf, petarda haha 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1