Pastylki do ssania z nikotyną

Zrywanie z nałogiem palenia papierosów jest sprawą niezwykle trudną i indywidualną. Jednym wystarczy postanowieni i od razu skutecznie rzucają palenie (to ci z silną wolą i motywacją), inni muszą wspierać się środkami farmakologicznymi lub nikotynową terapią zastępczą.

Palenie szkodzi

To napis znajdujący się na każdej paczce papierosów, który ma zwracać uwagę na zagrożenia wynikające z palenia papierosów. Szkodliwość dymu tytoniowego wynika przede wszystkim z substancji dodawanych do papierosów takich jak substancje smoliste, tlenek węgla, amoniak, aceton, chlorek winylu i wiele innych. Dym nikotynowy szkodliwy jest nie tylko dla palaczy, ale także dla osób palących biernie, stąd zakaz palenia w miejscach publicznych i zakładach pracy.

Nikotynowa Terapia Zastępcza

Największym problemem związanym z rzucaniem palenia jest odczuwanie głodu nikotynowego (nikotyna ma silne właściwości uzależniające), dlatego w rzucaniu nałogu pomocna są środki, które ten głód niwelują. Dzięki temu palacze nie muszą narażać się na stres a ich otoczenie na zmiany nastroju, rozdrażnienie. Palacze mają do wyboru gumy z nikotyną, plastry, inhalatory nikotynowe, pastylki nikotynowe do ssania. Ich zadaniem jest dostarczanie do organizmu nikotyny farmakologicznej i stopniowe zmniejszanie jej dawek.

Pastylki do ssania z nikotyną

Pastylki pomagają stopniowo redukować ilość wypalanych papierosów, nie trzeba rzucać ich od razu. Działanie pastylek jest natychmiastowe, więc zamiast sięgać po papierosa, można sięgnąć po pastylki z nikotyną do ssania. Zawierają one mniej nikotyny niż papieros, co pozwala stopniowo przyzwyczajać organizm do jej ograniczania. W zależności od producenta nie można przekraczać zalecanej dobowej ilości pastylek (ok. 15).

Rzucenie palenia przynosi wiele korzyści. Oczywiście najważniejsze są korzyści zdrowotne, ale nie mniej istotne są pozostałe, jak poprawa wyglądu włosów i cery, ładny zapach odzieży, korzyści finansowe (w skali roku to nawet kilka tysięcy złotych). Ważne, by każdy znalazł najlepszy dla siebie powód i rzucił palenie.

2 komentarze do “Pastylki do ssania z nikotyną

 • 29 sierpnia, 2016 o 6:26 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Pastylki nikotynowe działają, bo mają podwójne zastosowanie. Z jednej strony załatwiają sprawę dostarczenia nikotyny do organizmu, a z drugiej zajmują też głowę. Bo trzeba się skupić na ssaniu, jak przy żuciu gumy nikotynowej – jak ktoś nie jest przyzwyczajony, to zajmuje mu to umysł.

  Odpowiedz
  • 30 sierpnia, 2016 o 2:12 pm
   Bezpośredni odnośnik

   No no, tylko pamiętaj żeby nie stosować za dużo pastylek nikotynowych. Bo potem okaże się, że wcale nie palisz mniej, choć nie kupiłeś ani jednej paczki papierosów w ciągu miesiąca. Według mnie najlepsze jest ostre cięcie – przestać palić z dnia na dzień i nie tłumaczyć się, że może jeden papierosek, że może tylko na imprezie, tylko do piwa, weekend itd. Oczywiście to moja opinia tylko teoretyczna, bo w praktyce jeszcze mi się nie udało…

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 7 =