Łysienie mężczyzn – specjalistyczne zabiegi

Wypadanie włosów u mężczyzn, tzw. łysienie androgenowe, stanowi problem dla wielu panów. Jego zahamowanie przy pomocy domowych sposobów i drogeryjnych kosmetyków odznacza się niewielką skutecznością. Przyczyna wypadania włosów w tym wypadku jest uwarunkowana genetycznie, a zahamowanie procesu nadmiernego łysienia wymaga podjęcia specjalistycznych zabiegów. Poniżej sposoby na wypadanie włosów odznaczające się najwyższą skutecznością.

Mezoterapia skóry głowy osoczem polega na nakłuwaniu skalpu przy pomocy igieł i wprowadzaniu do naskórka substancji odżywczej. Osocze bogatopłytkowe stosowane w tym zabiegu hamuje proces wypadania włosów, wspomaga regenerację cebulek, przyspiesza odrastanie włosów już utraconych oraz poprawia ogólny stan skóry głowy. Choć regeneracja włosów po zabiegu następuje stosunkowo szybko, zwykle konieczne jest jego kilkukrotne powtórzenie. Mezoterapię można przeprowadzać również z zastąpieniem osocza specjalnie dobranymi koktajlami odżywczymi. Dobór terapii powinien odbyć się indywidualnie, w oparciu o badania przeprowadzone przez trychologa-dermatologa. Kuracji warto poddać się nie tylko w przypadku łysienia androgenicznego. Jeśli zastanawiamy się, jak zwiększyć objętość włosów, mezoterapia powinna przynieść pożądany efekt.

Skutecznym zabiegiem przeprowadzanym w podobny sposób jest kuracja mezopenem. Polega ona na nakłuwaniu skóry głowy specjalnym urządzeniem wyposażonym w mikroigły i wprowadzaniu do niej odpowiednio dobranych substancji odżywczych.W ciągu minuty przyrząd jest w stanie wykonać nawet 80 tys. nakłuć, czemu zawdzięcza swą skuteczność. Podobnie jak w przypadku mezoterapii, mezopen pomoże zahamować nadmierne wypadanie włosów oraz przyspieszy ich regenerację i wzrost.

Kolejnym zabiegiem, który warto wziąć pod uwagę jest kuracja dermapenem. Jest to urządzenie poprawiające stan skóry i opóźniające procesy starzenia dzięki tzw. metodzie pulsujących igieł. Po poddaniu się terapii możemy liczyć na wzmocnienie włosów, zahamowanie procesów łysienia i poprawę ogólnego stanu skóry głowy.

8 komentarzy do “Łysienie mężczyzn – specjalistyczne zabiegi

 • 3 czerwca, 2018 o 6:58 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Jestem w wieku 50+ i na mojej głowie zaczęło ubywać włosów, dlatego postanowiłem skorzystać z mezoterapii, i nie żałuje tego wyboru, moje włosy wydają się być bardziej gęste 🙂

  Odpowiedz
 • 12 czerwca, 2018 o 5:20 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Mój mąż na łysienie stosuje mezoterapie, i jest bardzo zadowolony z efektów tego zabiegu 🙂

  Odpowiedz
 • 20 czerwca, 2018 o 3:22 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Ja przekonałem się na własnej skórze, że mezoterapia jest bardzo skutecznym sposobem na łysienie, dlatego polecam ten zabieg 🙂

  Odpowiedz
 • 6 lipca, 2018 o 11:09 am
  Bezpośredni odnośnik

  Gdy mi zaczęły wypadać włosy to postawiłem na tabletki. Cudów się nie spodziewałem – coś tam pomogło, ale efekt nie jest wart tej kasy którą wydałem na te tabsy..

  Odpowiedz
 • 24 lipca, 2018 o 2:47 pm
  Bezpośredni odnośnik

  W moim przypadku problemem była genetyk i fatalny tryb życia. Paliłem fajki jak smok przez co moje wlłosy obrywały podwójnie..

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia, 2018 o 5:45 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Mi na łysienie pomogła mezoterapia wykonana w Clinica Cosmetologica. Wystarczyło kilka zabiegów i zacząłem zauważać pierwsze efekty. Włosy stały się gęstsze i nie są już takie wiotkie . Polecam wszystkim Panią i Mężczyzną.

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia, 2018 o 5:38 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Wypadanie włosów może być spowodownae stresem, złą dietą, zanieczyszczeniami powietrza itd.. Mi też wypadały nagminni włosy, ale po wykonaniu kilku zabiegów mezoterapii jest dużo lepiej 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

36 − 33 =