Karboksyterapia – zabieg warty uwagi

Karboksyterapia to nowoczesna i przede wszystkim bezbolesna metoda medycyny estetycznej. Wiele kobiet , ale również i mężczyzn poszukuje skutecznego sposobu na odmłodzenie, ujędrnienie, pozbycie się cellulitu, blizn, rozstępów, jak również lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej czy usunięcia zwiotczenia piersi. Na szczególną uwagę zasługuje efekt zastosowania zabiegu karboksyterapii pod oczy, gdyż jest to innowacyjna i bezbolesna, co dla wielu osób odgrywa istotną rolę metoda usuwania cieniów i worów pod oczami. Coraz więcej osób zwraca uwagę na stan swojej skóry,swój wygląd, a cienie pod oczami są zmorą wielu osób. Już po 5 zabiegach cienie znikają i twarz staje się ciepła i radosna, natomiast najbardziej widoczny efekt można zobaczyć po około10 zabiegach.


Zabieg o nazwie karboksyterapia polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla przy pomocy specjalistycznego urządzenia, dawkującego odpowiednią ilość dwutlenku węgla, dzięki czemu następuje tak oczekiwany wzrost produkcji kolagenu i elastyny, a trzeba pamiętać, że najskuteczniejsze są metody nie tyle dostarczające kolagen, co powodujące samoistną produkcję jego przez organizm. Efektem działania karboksyterapii jest również skuteczne rozbijanie złogów tłuszczowych, silne ukrwienie tkanek i pozbycie się obrzęków. Sam dwutlenek węgla wywędrowuje płucami z organizmu.
Efekty karboksyterapii są bezdyskusyjne: wyszczuplenie, odmłodzenie, jędrniejsza i bardziej świetlista i aksamitna cera, pozbycie się cellulitu, blizn i rozstępów. Warto również zwrócić uwagę na efekty zastosowania karboksyterapii przy problemach z włosami. Karboksyterapia powoduje większe ukrwienie skóry, hamuje wypadanie włosów, a nawet pojawienie się nowych włosów. Oczywiście w tym przypadku, jak również przy zastosowaniu karboksyterapii w innych obszarach ciała nie wystarczy jeden zabieg, specjaliści zalecają 6-8 zabiegów z częstotliwością cotygodniową.
Istotnym argumentem na zastosowanie tego zabiegu jest cena karboksyterapii. Wydaje się, iż stosunek ceny do efektów jest tu dość korzystny, cena jednego zabiegu w zależności od części ciała( brzuch, uda, dłonie, pośladki, łydki, piersi , ramiona) kształtuje się od 200zł do 450 zł. Rzecz jasna dużo korzystniej jest zdecydować się na cały pakiet zabiegów. Na przykład 4 zabiegi w zależności od części ciała będą nas kosztować od 600 zł do 1350 zł. Opinie osób, które postanowiły skorzystać z zabiegu karboksyterapii napawają optymizmem, iż można w sposób bezbolesny pokonać zmarszczki, cienie pod oczami, cellulit, rozstępy czy też wyraźnie wyszczupleć. Niektóre osoby z wysokim progiem bólu zgłaszały pewną bolesność, ,co nie powodowało zaniechania stosowania karbosyterapii. Po zabiegu w miejscach wkuć mogą się pojawić ich ślady, zaczerwienienia czy niewielkie siniaczki. Wszystkie te efekty uboczne szybko znikają, a do aktywności życiowej i zawodowej można wrócić od razu. Jest to jeden z „lunchowych” zabiegów. Trzeba również pamiętać, że zabieg karboksyterapii utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, należy więc pamiętać o zabiegach przypominających. Kosmetolodzy proponują zwykle 2-3 zabiegi przypominające w ciągu miesiąca.

2 komentarze do “Karboksyterapia – zabieg warty uwagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

44 − = 38