Jak długo trwa kuracja z ostropestem plamistym?

W dzisiejszych czasach w środowisku naturalnym znajduje się wiele toksycznych substancji. Ponadto także żywność jest wzbogacana syntetycznymi składnikami, które mogą źle wpływać na zdrowie. Za rozkład szkodliwych substancji odpowiada wątroba. Dlatego jej działanie jest tak istotne, by człowiek cieszył się dobrym zdrowiem. W jaki sposób i jak długo należy stosować ostropest plamisty, by poprawić działanie tego narządu? Czy jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Standardowa kuracja ostropestem powinna trwać około trzydziestu dni. Stosuje się ją w przypadku zauważenia negatywnych objawów wskazujących na to, że wątroba nie działa w sposób prawidłowy. Należą do nich nie tylko problemy z trawieniem, ale również ogólne złe samopoczucie i tak zwane przewlekłe zmęczenie. W takim przypadku zaleca się zwykle stosowanie dwóch łyżeczek ziaren mielonego ostropestu dziennie. To standardowa dawka, której nie należy przekraczać. Choć badania nie potwierdzają, by przedawkowanie ostropestu miało zły wpływ na organizm, jednak zaleca się, by nie przekraczać wyznaczonej ilości. Zamiast mielonych ziaren ostropestu można stosować uzyskany z nich olej.

Zasady standardowej kuracji nie dotyczą przypadku, gdy przyjmuje się leki osłabiające działanie wątroby (o nich więcej tutaj: https://hepavitale.pl/faq/). W takiej sytuacji najlepiej jest stosować ostropest przez cały czas ich zażywania, a nawet nieco dłużej. Takie zażywanie ostropestu powinno być jednak skonsultowane z lekarzem prowadzącym. Ostropest można stosować doraźnie na przykład w przypadku przyjmowania antybiotyków. Również w sytuacji gdy prowadzi się restrykcyjną dietę odchudzającą warto jest zażywać nasiona ostropestu. Sylimaryna w nich zawarta ochroni komórki wątroby przed złym wpływem toksycznych substancji, które mogą uwolnić się do krwi podczas procesu spalania zbędnych kilogramów.

Aby uzyskać lepszą ochronę wątroby warto jest zastosować również inne zioła. Można łączyć je samodzielnie lub skorzystać z gotowych preparatów. Jednym z nich jest Hepa Vitale, który zawiera nie tylko ostropest, ale również nasiona babki płesznik i czarnuszkę siewną. Takie połączenie to gwarancja lepszych efektów.

2 komentarze do “Jak długo trwa kuracja z ostropestem plamistym?

 • 18 marca, 2018 o 7:23 am
  Bezpośredni odnośnik

  Bardzo pomocny artykuł choć nie jestem kobietą ale w końcu ktoś powiedział ile powinna trwać kuracja ostropestem

  Odpowiedz
 • 14 maja, 2018 o 6:53 am
  Bezpośredni odnośnik

  Szczerze mówiąc to ja piję już dłużej ostropest, bo jest w mieszance ziół razem z babką płesznik i babką jajowatą w HepaVitale. Sam ostropest tak bardzo mi nie pomógł jak te zioła. Nie mam już problemów z trawieniem, co było dla mnie strasznym utrapieniem. Czuję się lepiej nie tylko fizycznie ale też psychicznie bo mam spokój z wątrobą i jelitami nareszcie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

79 − 77 =