Depilacja laserowa – zawsze idealnie gładka skóra

Depilacja laserowa to prosty i niemalże bezbolesny zabieg wykonywany w salonach kosmetycznych. Ze względu na fakt, że z pomocą lasera można na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia, coraz więcej pań decyduje się na poddanie się zabiegowi depilacji laserowej.

Jak przygotować skórę do depilacji laserowej?
lp. Co robić? Kiedy?
1. Nie stosować metod depilacji. Miesiąc wcześniej.
2. Nie używać kosmetyków brązujących, nie opalać się. Miesiąc wcześniej.
3. Ogolić się w okolicy zabiegowej jednorazową maszynką. Dzień wcześniej lub w tym samym dniu.

Wrastające włoski – jak pozbyć się tego problemu?

Wraz z mechaniczną depilacją, często pojawia się problem jakim są wrastające włoski. Usuwanie włosków maszynką, depilatorem, pastą cukrową lub woskiem sprawia, że włosy stają się słabsze, a skóra grubsza. W konsekwencji nowe włoski są na tyle słabe, że nie są wstanie przebić naskórka i zaczynają rosnąć pod skórą.

Wówczas często pojawia się zapalenie mieszków włosowych. Laserowa depilacja pozwala pozbyć się tej dolegliwości. Dzięki trwałemu usunięciu włosków, możesz zapomnieć o problemach związanych z wrastaniem. Depilacja laserowa to koniec martwienia się wrastającymi włoskami, zapaleniem mieszków włosowych, podrażnieniami i przesuszoną skórą.

Laser do depilacji Vectus – czy przed i po zabiegu trzeba pielęgnować skórę w jakiś konkretny sposób?

Decydując się na zabieg, warto wiedzieć, że laser do depilacji Vectus jest całkowicie bezpiecznym urządzeniem, pozwalającym na trwałe usunięcie zbędnego owłosienia. Działanie urządzenia opiera się na emitowaniu wiązki światła o określonej długości fali, która dociera w głąb skóry. Dzięki temu wiązka działa na komórki barwnikowe (melanocyty) umiejscowione w mieszkach włosowych, powodując ich dezaktywację. Wzrost włosów zostaje zahamowany.

Depilacja laserowa sprawia, że możesz się cieszyć perfekcyjnie gładką skórą. Już zawsze! Zabieg trwa na ogół do 30 minut, w zależności od wielkości obszaru, który poddajemy depilacji. Całość jest bezbolesna, dzięki automatycznemu systemowi chłodzenia, chroniącemu skórę przed podrażnieniami i oparzeniami. Jednak w przypadku szczególnie wrażliwych sfer może pojawić się pewien dyskomfort. Depilacja laserowa bikini oraz depilacja laserowa pach są zaliczane do tych, które mogą powodować dyskomfort. Chcąc odpowiednio przygotować skórę do zabiegu, należy:

 • unikać słońca (opalona skóra nie może być poddana zabiegowi, dlatego na depilację laserową najlepiej decydować się zimą)
 • zgolić maszynką włoski z wybranego obszaru (dzień przed)
 • nie używać kremów z witaminą A lub kwasami owocowymi (na cztery tygodnie przed)
 • nie stosować leków ani ziół o działaniu fototoksycznym lub fotoalergicznym (na tydzień przed)
 • zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry

Depilacja laserowa nie powoduje skutków ubocznych. Aby jednak uniknąć niepotrzebnego dyskomfortu lub podrażnień, warto na trzy-cztery tygodnie po zabiegu:

 • unikać opalania i nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne oraz pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV
 • nie drażnić mechanicznie skóry, np. poprzez pocieranie jej ręcznikiem
 • unikać perfum, antyperspirantów i dezodorantów na bazie alkoholu
 • stosować produkty łagodzące np. Bepanten
 • unikać korzystania z sauny i basenu

Depilacja laserowa – przeciwwskazania, czyli kiedy nie ma możliwości przeprowadzenia zabiegu

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do wykonania zabiegu obejmują:

 • ciążę i okres karmienia piersiąLaserowo wydepilowane nogi
 • świeżą opaleniznę
 • bielactwo
 • łuszczycę
 • skłonność do bliznowców lub przebarwień
 • choroby pęcherzowe skóry
 • niezaleczone infekcje skórne o podłożu grzybicznym, bakteryjnym lub wirusowym

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który pomoże nam podjąć decyzję o poddaniu się zabiegowi lub rezygnacji z niego.

Czy depilacja laserowa boli, czyli o komforcie słów kilka

Wiele klientek zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej i konkretnej odpowiedzi, ponieważ wszystkie odczucia są sprawą indywidualną. Z założenia zabieg jest bezbolesny, ale u pań o bardzo niskiej odporności na ból może pojawić się pewien dyskomfort. Warto jednak wspomnieć, że zabieg trwa krótko i większości przypadków jest w pełni komfortowy.

Depilacja laserowa Gdynia – Usuwanie owłosienia laserem Vectus.

Depilacja laserowa – opinie klientek oraz specjalistów

„Zabieg depilacji laserowej jest doskonałym sposobem na pozbycie się problemu wrastających włosków. Ponadto, ze względu na brak mechanicznego usuwania włosków, skóra nie jest przesuszona, ani podrażniona. Taki zabieg jest idealnym rozwiązaniem w przypadku osób, które nie chcą poświęcać czasu i pieniędzy na regularne usuwanie owłosienia innymi metodami.” – mówi Olivia Komorowska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Jeżeli rozważamy zabieg jakim jest depilacja laserowa, opinie kobiet, które wybrały tę metodę usunięcia owłosienia mogą być bardzo pomocne. Klientki deklarują, że już po pierwszym zabiegu zauważyły znaczną różnicę. Dodatkowo panie chwalą sobie komfort podczas zabiegu – jego czas trwania oraz efekt chłodzenia związany z użyciem lasera (automatyczny mechanizm chłodzący chroni skórę przed oparzeniami.) Dodatkowo, dzięki trwałemu usunięciu owłosienia, klientki czują się pewniejsze siebie, atrakcyjniejsze.

5 komentarzy do “Depilacja laserowa – zawsze idealnie gładka skóra

 • 21 maja, 2016 o 4:45 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Hej dziewczyny, powiedzcie, jaką depilację bikini wybieracie i jakie metody? Nie cierpię tego zabiegu i zastanawiam się, jak go sobie ułatwić…
  PS. Któraś próbowała laser?

  Odpowiedz
  • 27 maja, 2016 o 12:32 pm
   Bezpośredni odnośnik

   Ja korzystam z depilacji laserowej Vectus. Aktualnie bardzo sobie chwalę. Miałam ogromny problem z wrastającymi włoskami, ale udało mi się go pozbyć w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica – Gdańsk. Polecam serdecznie 🙂

   Odpowiedz
 • 4 czerwca, 2016 o 3:40 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Mnie nigdy nie będzie stać na depilację laserową. Na tą chwilę zawsze podczas golenia maszynką stosuję odżywkę zmiękczającą do włosów. Wiem, że to trochę dziwne, ale mi pomaga 😀

  Odpowiedz
  • 16 czerwca, 2016 o 4:40 pm
   Bezpośredni odnośnik

   Wcale nie jest dziwne. Zanim zaczęłam korzystać z depilacji laserowej to kiedyś również tak robiłam. Efekt był całkiem całkiem, ale nie taki jak przy depilacji laserowej 😀

   Odpowiedz
 • 19 czerwca, 2016 o 2:45 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Ja sobie nie wyobrażam depilacji laserowej miejsc intymnych. Szczerze to już wolę się męczyć z wrastającymi włoskami..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 1