Elementem, który rozwiąże zawarte w tytule problemy będzie kwas hialuronowy. Bowiem on, obok kolagenu, wpływa znacząco na elastyczność skóry. Proces starzenia oraz inne czynniki otoczenia, z którymi na co dzień przychodzi nam się zmagać, powodują ich zanikanie oraz czynią skórę coraz bardziej wiotką.


Kwas hialuronowy to przede wszystkim bezinwazyjna metoda w zakresie medycyny estetycznej. Dzieje się tak ze względu na to, że jest to naturalnie występujący w organizmie człowieka związek, dzięki czemu niemalże nie istnieje szansa na „odrzucenie” przez organizm tej substancji. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym przywraca twarzy właściwe proporcje oraz modeluje twarz na nowo. Ponadto dzięki jego użyciu zmarszczki ulegają wypłyceniu, dzięki czemu odzyskujemy jej elastyczność, a tym samym twarz wygląda nie tylko młodziej ale jest bardziej radosna.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym może wykonać wyłącznie specjalista dermatolog. Należy wobec tego omijać miejsca gdzie oferowany jest zabieg tańszy, wykonywany przez zwykłą kosmetyczkę. Proces ten wykonywany przez doświadczoną i wykształconą w tym kierunku osobę zapewni nam bezpieczeństwo.

Zabiegi, które nas odmłodzą.

Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym- to zabieg służący likwidacji zagłębień w okolicy oczu zwanych właśnie doliną łez. Dolina łez powstaje w wyniku procesów starzenia, w trakcie którego zanika tkanka podskórna, a skóra wiotczeje, czego efektem są widoczne worki pod oczami. Procesy wiotczenia mięśni pod oczami mają również wpływ na to co dzieje się nieco niżej czyli na policzkach. Zagłębienie widoczne jest od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka. Twarz przez ten proces nie tylko traci na wyglądzie, bowiem zagłębienia nadają jej bardzo smutny wyraz. 

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym- ten rodzaj zabiegu polega na iniekcji kwasu hialuronowego  w danym obszarze, zwiększając jego objętość, co w następstwie wyrównuje skórę, wypłycając zmarszczki. Kwas hialuronowy na zmarszczki jest stosowany m.in:

  • do wypełniania bruzd i zmarszczek twarzy
  • powiększania ust
  • wypełnianie innych okolic ciała np. dekolt, szyja
  • wolumetria, czyli nadanie twarzy odmłodzonego kształtu

Jak wygląda proces ostrzykiwania kwasem hialuronowym?

Zabieg przebiega w formie zastrzyku, który może być wykonywany metodą kilku nakłuć, w przypadku igły lub techniką kaniuli, czyli jednego nakłucia w dolinę łez ze specjalnym preparatem, za pomocą elastycznej i cienkiej plastikowej rurki zakończonej igłą.  Użycie kaniuli może zminimalizować ryzyko wystąpienia siniaków w miejscu zastosowania, jednak metoda iniekcji nie wpływa na efekt zabiegu.
Oprócz doliny łez i typowych zmarszczek istnieje możliwość wypełniania bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym.

Bruzda nosowo wargowa występuje od górnej części skrzydełka nosa ku dołowi, w kierunku kącika ust. Powstaje przez redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej co prowadzi do rozluźnienia skóry. Jej intensywność zależy od indywidualnych uwarunkowań każdego człowieka i objawić się może około 40 roku życia.

Szansa na zniwelowanie bruzd nosowo wargowych zależy od rodzaju zmarszczek. Wyróżniamy tutaj zmarszczki statyczne i dynamiczne. Większe prawdopodobieństwo ich redukcji mają osoby ze zmarszczkami dynamicznym, czyli takimi które powstały w wyniku pracy mięśni nosowo-wargowych.

Czy ten proces jest bolesny?

Wszystko zależy od indywidualnego podejścia do bólu jednak zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym ogranicza się wyłącznie do delikatnych ukłuć i nie powinien prowadzić do dyskomfortu podczas trwania tego działania. Dodatkowo, po wprowadzeniu substancji skóra jest w odpowiedni sposób masowana, aby zapobiec zbryleniu się mieszanki pod skórą, co może przy okazji wpłynąć na neutralizację ewentualnego bólu.

Kiedy powinniśmy unikać zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym?- przeciwwskazania
Odnosząc się do początku artykułu, zabieg, mimo iż bezinwazyjny, to pewne uwarunkowania mogą dyskwalifikować do jego wykonania. Będzie to min.:

  • trądzik
  • niektóra grupa leków np. przeciwkrzepliwych, rozrzedzających krew
  • osoby poniżej 18 roku życia
  • infekcje skórne
  • ciąża

Jak pielęgnować skórę po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym?

Pomocne będą wszelkiego rodzaju kremy kojące, a w przypadku pojawienia się siniaków, możemy użyć wszelkich żeli przyspieszających ich redukcję. Ponadto, do stałej kuracji należy włączyć krem z filtrem przeciwsłonecznym, np. SPF50+.

Dodatkowe działania, które utrzymają efekty.

Oprócz kremu z filtrem warto przyjmować do organizmu produkty bogate w witaminę C, E czy koenzym Q10. W razie możliwości warto również rzucić palenie, gdyż to po prostu zniszczy wypracowane w gabinecie kosmetycznym efekty, ponieważ papierosy znacznie wpływają na proces starzenia, a co za tym idzie na koloryt skóry i jej cechy związane z elastycznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 78 = 80