Gdzie kupić zioła na wzdęcia?
Wzdęcia to dolegliwość, która może przytrafić się każdemu. Powstała z różnego powodu nadmierna ilość gazów gromadzi się w jelitach. Przyczyny tworzenia się gazów mogą być różne, tak jak są różne sposoby zapobiegania. Jedną z przyczyn tworzenia się gazów jest zbyt szybkie pochłanianie jedzenia. Połykamy wtedy nadmierną ilość powietrza, które musi znaleźć ujście. Kęsy są duże, a my nie mamy czasu na przeżucie pokarmu i dopiero potem połknięcie go. Wzdęcia może też wywoływać nietolerancja na niektóre składniki pokarmowe, gluten, fruktozę czy laktozę. Należy wtedy starać się wyeliminować je ze swojej diety. Kolejna z przyczyn to zbyt duże ilości w diecie warzyw strączkowych i kapustnych. Warto dostosować ilości tych składników do możliwości naszego układu pokarmowego.
Jak nie zapychać jelit? Jednym z lepszych sposobów na radzenie sobie z tymi wstydliwymi dolegliwościami są zioła na wzdęcia. Warte mieć je zawsze w domowej apteczce. Niektóre używa się po jedzeniu, czy też przejedzeniu, inne można stosować przez dłuższy okres czasu i cieszyć się ich właściwościami zapobiegania. Dowiedz się więcej o oczyszczaniu jelit.
Gdzie kupić zioła na wzdęcia? Na pewno dostępne są w każdej aptece. Ale też w sklepach ze zdrową żywnością i sklepach zielarskich. Wszyscy , którzy stosują zioła regularnie w swojej diecie, są zdania, że wszelkie zioła, w tym także zioła na wzdęcia powinno kupować się w formie sypanej, w żadnym razie nie jako jednorazowe herbatki. Obróbka delikatnych ziół, pakowanie je w torebki powoduje ubytek wielu właściwości i zmniejszenie dobroczynnego działania na nasz organizm. W sklepach zielarskich i sklepach ze zdrową żywnością dostępne też są mieszanki tematyczne. Składają się one z zestawu różnych ziół, których, których wspólne działanie odnosi najlepszy skutek. Oto przykład jednej z mieszanek o wąskim oddziaływaniu na wzdęcia występujące w naszym układzie pokarmowym:
owoc kolendry, ziele drapacza, ziele rdestu ptasiego, owoc kopru włoskiego, liść mięty pieprzowej, korzeń kozłka, liść bobrka, ziele dziurawca, ziele tymianku, liść melisy, ziele krwawnika.