Domowe sposoby na jęczmień w oku

Jęczmień na oku to przykra dolegliwość, wywoływana najczęściej przez bakterie gronkowca, która może utrudniać normalne funkcjonowanie w ciągu dnia, przez swędzenie oraz osłabienie pola widzenia. Istnieje na szczęście szereg sposobów na to, by dolegliwości, jakie daje jęczmień w oku, w skuteczny sposób zlikwidować.

Preparaty ziołowe na jęczmień oka

Więcej: http://jeczmiennaoku.pl/

W leczeniu jęczmienia oka bardzo pomocne mogą być zioła. Najlepiej w tej kwestii sprawdzają się napary ziołowe, w których składzie znajdą się takie zioła, jak nagietek, rumianek, świetlik, mniszek lekarski czy też tradycyjna pietruszka. Sposób przygotowania takich naparów jest bardzo prosty. Wystarczy dwie łyżeczki ziół zalać wrzątkiem i parzyć pod przykryciem przez około 10 minut. Taki napar następnie należy dokładnie odcedzić, namoczyć nim wacik i po odciśnięciu jego nadmiaru, przyłożyć do powieki na kilka minut. Wykonywanie takiego zabiegu 3 razy dziennie jest w stanie w skuteczny sposób zlikwidować przykre dolegliwości, jakie daje jęczmień na oku.

Oprócz tego, w leczeniu jęczmieniu oka można także stosować napary ziołowe, spożywane w tradycyjny sposób. Doskonale sprawdza się w tej kwestii np. napar z mniszka lekarskiego. Pity dwa razy dziennie w skuteczny sposób likwiduje bakterie, które wywołują jęczmień na oku.

Domowe sposoby na jęczmień oka

Wśród innych domowych sposobów na jęczmień na oku, warto jest wyróżnić okłady z saszetki zaparzonej zielonej herbaty (po jej uprzednim odcedzeniu oraz ostudzeniu), okłady wykonywane z zawiniętego w chusteczkę jaja, ugotowanego na twardo oraz masowanie jęczmienia za pomocą zdezynfekowanego wcześniej złotego pierścionka lub obrączki.

O czym należy pamiętać przy leczeniu jęczmienia oka domowymi sposobami?

W przypadku leczenia jęczmienia oka domowymi sposobami należy pamiętać o tym, by go nie dotykać oraz nie wyciskać. W ten sposób mogą się nasilić takie dolegliwości, jak ból oraz stan zapalny, co niestety nie sprzyja końcowemu wyleczeniu się z tego schorzenia. Poza tym jęczmień po kilku dniach od pojawienia się pęka, uwalniając wydzielinę ropną. Gdy pojawia się taka wydzielina, warto jest zrezygnować ze zbyt dużej ingerencji w miejsca, w których znajduje się jęczmień, ograniczając się jedynie do usuwania pozostałości po ropie za pomocą delikatnego płatka kosmetycznego lub jałowej gazy. W ten sposób można uniknąć pojawienia się dodatkowego zakażenia.

Profilaktyka przy jęczmieniu oka

W przypadku takiego schorzenia jak jęczmień oka, warto jest pamiętać o profilaktyce. W ograniczaniu ryzyka pojawienia się jęczmienia oka może pomóc dokładne mycie rąk, w szczególności przed dotykaniem za ich pomocą okolic oczu. Pocieranie oczu i powiek za pomocą brudnych rąk zwiększa szanse na przedostanie się w te rejony groźnych dla zdrowia bakterii gronkowca.

Czytaj też: http://jeczmiennaoku.pl/ile-trwa-jeczmien-na-oku/

Jeśli chodzi o inne działania profilaktyczne, wskazane jest również ograniczenie stresu, podniesienie odporności organizmu za pomocą odpowiedniej diety i suplementów diety oraz wykonywanie w staranny sposób przed snem demakijażu przez kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 2 =