Walka z cellulitem

Problem cellulitu sięga w dzisiejszych czasach nie tylko kobiet ale i również mężczyzn. Ta druga grupa, niezbyt chętnie przyznaje się do swojego problemu jak i nie korzystają z wielu dostępnych opcji pomocy. Rynek kosmetyków daje nam wiele możliwości walki z cellulitem. Konsumenci najchętniej i najczęściej korzystają z mało inwazyjnych kremów, balsamów czy peelingów. Są to produkty łatwo dostępne w przystępnej cenie dla każdego z nas. Niestety nie zawsze pomagają nam te specyfiki. Posiadając już znacznie rozwinięty cellulit powinniśmy skorzystać z pomocy ekspertów.

Likwidacja cellulitu – popularne zabiegi na cellulit

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na walkę z cellulitem są zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych. Zanim zdecydujemy się na konkretny zabieg powinniśmy zasięgnąć porady eksperta. Nie powinniśmy wstydzić się swojego problemu, lecz zacząć z nim walczyć. Wiele salonów oferuje nam ogromną gamę zabiegów różnego rodzaju. Zabiegi jakie możemy wykonać w salonach to: Cellu M6 Integral, Pollogen Legend, Maximus, Venus Legacy, Icoone jak i również Dermapen/Mezopen – są to skuteczne zabiegi na cellulit. Pierwszym z zabiegów jest Cellu M6 Integral, polega on na wykonywaniu specjalnego masażu podciśnieniem przy pomocy rollera. Podczas zabiegu roller ugniata fałd skóry co powoduje, że lipidy zaczynają się rozpadać. Każdy z nas wie, że ilość takich zabiegów zależy od wielkości problemu i od naszego organizmu. Kolejnym zabiegiem jest Pollogen Legend. Urządzenie wykorzystywane do tego typu zabiegu działa na czterech poziomach tkanki ludzkiej skóry. Dzięki temu zabieg ten jest jednym z najskuteczniejszych, ponieważ intensywnie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej z każdej warstwy skóry. Maximus to kolejny zabieg jaki możemy wykonać w salonie kosmetycznym.

Połączenie dwóch technologii daje nam bardzo dobre efekty już po pierwszym zabiegu. W wyniku tego zabiegu zachodzi do procesu zagęszczenia się włókien kolagenu i elastyny. Dzięki temu nasza skóra po zabiegu staje się jędrna i bardzo gładka. Piątym najczęściej proponowanym zabiegiem jest Venus Legacy. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się fale radiowe, co powoduje zredukowanie tkanki tłuszczowej, wzmocnienie produkcji włókien kolagenowych, drenaż limfatyczny jak i również usunięcie niechcianego cellulitu. Icoone to kolejny znany w salonach zabieg, podczas niego wykorzystuje się specjalne rolki, które pod ciśnieniem działają na skórę. Rodzaj tego zabiegu dostosowuje się do pacjenta i jego problemu. Ostatnim zabiegiem jest Dermapen/Mezopen. Jest to innowacyjne i precyzyjne urządzenie, które za pomocą specjalnych igieł wykonuje mikronakłuwanie skóry. Urządzenie może w ciągu minuty wykonać aż 80 tysięcy nakłuć. Każdy z wyżej wymienionych zabiegów ma na celu pomóc nam w walce z cellulitem, gdy już nie jesteśmy w stanie pomóc sobie innymi praktykami.

Jaki zabieg wybrać?

Podczas prób likwidacji cellulitu powinniśmy zasięgnąć porady eksperta, może to być lekarz bądź wyspecjalizowana osoba pracująca w salonie kosmetycznym. Każdy kto chce poprawić swój wygląd powinien podjąć próbę walki z cellulitem w salonie kosmetycznym. Dobór odpowiedniego zabiegu kosmetycznego na cellulit uzależniony jest od skali naszego problemu jak i od zasięgniętych porad eksperckich. Wymienione wyżej metody usuwania cellulitu są bardzo popularne, dlatego też warto zawalczyć o własne piękno – sprawdź zabiegi na cellulit Gdynia!


Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Rejestracja: +48 791 600 607

3 thoughts on “Walka z cellulitem

  1. Witam, był ktoś z Was na zabiegu w klinice Clinica Cosmetologica? 🙂 Pytam, bo zastanawiam się też nad inną kliniką i nie wiem, którą wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − = 6