Co na nadmierne owłosienie?

Nadmierne owłosienie jest problemem bardzo wstydliwym, dotykającym bardzo duży procent społeczeństwa. Zmagają się z nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w różnym wieku. U kobiet nadmierne pojawianie się włosków jest nazywane hirsutyzmem. Bowiem hirsutyzm to nic innego, jak pojawianie się owłosienia w miejscach typowych dla mężczyzn. Pojawiają się wtedy zarówno włosy na piersiach, jak i włosy na plecach. Większość kobiet wstydzi się zwrócić z tym problemem do specjalisty, stosując wypróbowane metody domowe. Aczkolwiek wyrywanie tych włosków, bez leczenia powoduje, iż musimy robić to zdecydowanie częściej, niż osoby zdrowe. Gdyż przy chorobie tej włosy wyrastają znacznie szybciej, przy czym są grube i ciemne. Ważne jest więc, aby nie bagatelizować żadnych zmian, które dzieją się w naszym organizmie, gdyż wczesne wykrycie choroby, dam nam szanse na szybszy powrót do normalności.

Hirsutyzm leczenie

Hirsutyzm wiąże się ze zmianami hormonalnymi w naszym organizmie, jak również z pojawianiem się chorób, takich jak zapalenie jajników. Aby w pełni wyleczyć się z tej choroby stosuje się tabletki antykoncepcyjne, które należy zażywać około pół roku. Aczkolwiek jeżeli chcemy uzyskać szybsze efekty gładkiej skóry należy spróbować następujących zabiegów:

  • depilacja laserowa
  • depilacja woskiem

Bowiem laserowa depilacja daje nam możliwość pozbycia się w pełni włosków, aczkolwiek należy wykonać od czterech do sześciu zabiegów. Gdyż niektóre włoski podczas wykonywania tej metody mogą być jeszcze w fazie wzrostu. Po pierwszym zabiegu usuwanych jest około 95% owłosienia. Jest to zabieg w pełni bezpieczny.

Z kolei jeżeli chodzi o wosk do depilacji, to należy on do jednych z najpopularniejszych zabiegów wybieranych przez kobiety. Depilacja taka pozwala na pozbycie się włosów wraz z cebulkami. Aczkolwiek przy hirsutyzmie musimy mieć świadomość, iż metodę tę będziemy musieli stosować znacznie częściej, niż zdrowe osoby. Natomiast metoda ta daje możliwość nawet kilkutygodniowych efektów. Jest to metoda nieinwazyjna i nieuczulająca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

70 − 68 =